Uwaga turyści - trudne warunki na tatrzańskich szlakach. Ostatnie tygodnie w Tatrach to praktycznie nieprzerwane opady deszczu. Od początku wakacji było zaledwie kilka dni ze słońcem i bez ulewnych opadów. Dzisiaj i jutro - jak zapewniają synoptycy - ma być wreszcie słonecznie i bardzo ciepło ale szlaki w wielu miejscach są wyjątkowo śliskie.
Jan Krzysztof naczelnik TOPR w rozmowie z reporterem Radia Kraków apeluje więc do turystów o rozsądek i rozwagę. Podkreśla, że lato jest wyjątkowo deszczowe w górach, więc na szlakach jest mokro .


Reklama

Z kolei w strefie wysokogórskiej , jak na szlaku na Rysy, są miejscami jeszcze resztki śniegu ale na szczęście nie zagrażają one już turystom. Śnieg nie zalega na szlaku ale i tak może być slisko. Wczoraj ratownicy TOPR ewakuowali z Orlej Perci dwójkę turystów która utknęła w zbyt trudnym dla siebie terenie. Dodatkowo już zapadał zmierzch co jeszcze bardziej komplikowałoich sytuację. Sobota natomiast w Tatrach zaczęła się ciepło i słonecznie tak jest zarówno w rejonie Morskiego Oka jak i np w dolinach Kościeliskieji Chochołowskiej.