Warmia i Mazury, idealne miejsce na odpoczynek

Od 2020 roku coraz więcej osób wyszukuje w przeglądarce internetowej frazy związane z chęcią zakupu ziemi nad jeziorem, a konkretniej na Warmii i Mazurach, a także wyjechaniem na wakacje w ten region. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu i w otoczeniu przyrody stało się dla Polaków ważnym elementem odpoczynku po całym roku ciężkiej pracy. Perspektywa spędzenia jednego lub dwóch tygodni nad jeziorem także obecnie jest niezwykle pożądanym sposobem na urlop.

Reklama

Atrakcje Warmii i Mazur

Kraina Tysiąca Jezior, finalistka 7 Nowych Cudów Świata, bo tak też nazywana jest ta okolica, (awansowała do czołowej „czternastki") jest atrakcyjna turystycznie nie tylko dla Polaków. Interesują się nią również sąsiedzi zza zachodniej granicy, a nawet Amerykanie. Bliskość dzikiej natury i możliwość uprawiania sportów wodnych przyciągają więc naprawdę wielu wczasowiczów.

Reklama

Jednymi z najpopularniejszych atrakcji regionu jest Szlak Wielkich Jezior Mazurskich z najdłuższym śródlądowym szlakiem w Europie, Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, liczne szlaki przygotowane pod spływy kajakowe (ponad 100 km tras), Wilczy Szaniec, czyli dawna kwatera Hiltera w Gierłoży, Wioska Galindów czy Twierdza Boyen w Giżycku. Sportowcy, pary, rodziny z dziećmi czy seniorzy z całą pewnością znajdą tutaj ten rodzaj odpoczynku, jakiego szukają

Miejsce dla turystów i… deweloperów

Wakacyjny turnus w tym regionie zaczyna się wraz z majówką i otwarciem sezonu żeglarskiego, a kończy na przełomie września i października. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno miejsce do błogiego wypoczynku w otoczeniu pięknych lasów, jak i wodne oraz przyrodnicze atrakcje dla całej rodziny.

- Nie tylko urlopowicze wybierają województwo warmińsko-mazurskie. Deweloperzy, także ci, którzy wznoszą nieruchomości turystyczne, również interesują się tymi terenami. Dostęp do linii brzegowej jeziora jest niezwykle atrakcyjny dla turystów, którzy pragną odpoczynku i relaksu blisko przyrody. Inwestorzy starają się więc spełnić oczekiwania klientów i chętnie szukają gruntów, które położone są jak najbliżej zbiorników wodnych - mówi Kamil Berger, ekspert ds. nieruchomości nad jeziorami i założyciel portalu GruntToMazury.pl.

Reklama

Domek nad jeziorem na wakacje

Jak widać, coraz więcej osób decyduje się na urlop na Warmii i Mazurach. Najbardziej atrakcyjne są noclegi z dostępem do linii brzegowej jeziora. W ubiegłym roku, ze względu na ogromne zainteresowanie, brakowało już wolnych miejsc - stąd na znanym portalu rezerwującym miejsca noclegowe pojawiły się nawet pojedyncze miejsca do wynajęcia pod namiot.

Warmińsko-mazurskie oferuje wiele opcji noclegowych, które ze względu na ogromne zainteresowanie trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Chcąc mieszkać jak najbliżej jeziora, warto sprawdzić i porównać różnego rodzaju obiekty, które są położone jak najbliżej. Oprócz hoteli, jedną z ciekawych opcji są ekologiczne domki modułowe z systemem smart, które z inicjatywy olsztyńskiej firmy CubeEco powstają na terenach atrakcyjnych naturalnie, ale niekoniecznie w oczywistych turystycznie miejscowościach. Tego rodzaju zabudowa nie zaburza naturalnego ekosystemu i pozwala na spokojny urlop wśród dzikiej przyrody (także z możliwością dostępu do jeziora).

Warmia i Mazury oferują tak dużo, że z pewnością nie jest się w stanie zobaczyć wszystkiego podczas jednego wyjazdu. Zarówno, jeśli chodzi o ogromną przestrzeń wypełnioną po brzegi naturą, jak i różnego rodzaju atrakcje. Dlatego coraz więcej Polaków, zakochanych w tych terenach, chętnie wraca do nich co roku, aby podziwiać je i dogłębniej eksplorować.