Sposoby na komfortową podróż

Reklama

Jeśli często latamy samolotem lub podróżujemy pociągiem albo autobusem, wiemy, że wielogodzinna podróż może dać się we znaki. Jeśli jednak dobrze przygotujemy się do podróży, w prosty sposób poradzimy sobie z niedogodnościami.

1. Zadbaj o ulgę dla nóg
Długie przebywanie w pozycji siedzącej bez możliwości odbycia choćby krótkiej przechadzki może sprawić, że nasze nogi wkrótce zaczną puchnąć i drętwieć. Aby uniknąć tego rodzaju problemów i zachować nogi w dobrej kondycji przez całą drogę warto założyć w podróż podkolanówki uciskowe. Produkty te "uciskając" nasze nogi sprawiają, że krew jest transportowana w kierunku serca bez żadnych problemów, przez co możemy uniknąć kłopotów z opuchlizną czy drętwieniem, a w przyszłości również z żylakami.

2. Ubierz się wygodnie
Wygoda i funkcjonalność w podróży to podstawa. Mając przed sobą perspektywę spędzenia najbliższych kilku bądź kilkunastu godzin w aucie lub samolocie, warto założyć to w czym będziemy czuć się komfortowo. Wybierzmy więc przewiewne tkaniny, które nie gniotą się zbyt mocno oraz postawmy na kroje, które nie krępują ruchów. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się legginsy i oddychająca tunika lub dresy i t-shirt. Pamiętajmy również, by ubrać się warstwowo – nigdy nie wiemy, jaka temperatura czeka na nas w autobusie lub na pokładzie samolotu.

3. Zagłówek – rzecz ważna
Niewątpliwie każdy, kto podróżował wiele godzin wie, że dobry zagłówek w kształcie rogala to skarb cenniejszy niż złoto. Ten niedrogi gadżet utrzyma nasz kark i bezwiednie opadającą głowę w jednej pozycji. Poza tym znacząco uprzyjemni nam zarówno sen, jak i relaks podczas kilkugodzinnej trasy samolotem lub pociągiem. Można kupić go w wersji dmuchanej (zajmuje mało miejsca) lub wypełnionej odkształcającą się pianką.

4. Umilacze czasu
Podczas ciągnącej się podróży warto zaopatrzyć się w akcesoria, które pozwolą nam przetrwać wielogodzinną nudę. Niezastąpiona będzie wciągająca książka, magazyn czy poradnik. Jeżeli lubimy elektroniczną rozrywkę zabierzmy ze sobą smartfon lub tablet z ulubionymi aplikacjami lub grami. Nie zapomnijmy również o słuchawkach i ulubionej playliście – płaczące dziecko siedzące tuż obok w samolocie znacząco może zakłócić spokój naszej podróży. Jeśli planujemy spać w trakcie drogi, nie zapomnijmy o opasce na oczy, która skutecznie zablokuje światło.