Małe senne miasteczko Braunlage w Dolnej Saksonii raz w roku ogarnia szaleństwo. Z całych Niemiec, a nawet ościennych krajów zjeżdżają się do niego fani dość niecodziennej dyscypliny - nagiego saneczkarstwa.

Reklama

Nazwa dyscypliny może być trochę myląca. Zawodnicy nie startują całkowicie nadzy - regulamin zawodów pozwala im zostawić dolną część bielizny oraz buty. I oczywiście kask na głowie, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ale i tak w niczym to nie umniejsza to atrakcyjności imprezy.

PAP/EPA / MATTHIAS BEIN

Tegoroczne - już czwarte - zmagania, które rozegrały się w sobotę, przyciągnęły do 5-tysięcznego Braunlage 25 tysięcy fanów - podaje serwis TheLocal.de. Ale to nie cała rzesza kibiców. Transmisję ze zjazdów można było obejrzeć również w internecie. Łącza rozgrzewały się do czerwoności.

Sędziowie oceniali między innymi technikę zjazdu i odległość, jaką udało się pokonać zawodnikowi. Spośród startujących 17 mężczyzn i 13 kobiet najlepszy okazał się pewien saneczkarz z Hanoweru, który wygrał tysiąc euro.

PAP/EPA / MATTHIAS BEIN

Ale i tak o wiele większe zainteresowanie od zwycięzcy wzbudził zjazd na sankach 25-letniej gwiazdy porno o pseudonimie Mia Magma. Do tego stopnia, że gwiazdka zjeżdżała dwa razy.