W marcu 2012 otwarte zostanie przez linie P.C. Air połączenie między Chinami, a Tajlandią. Do obsługi lotów zatrudniono 30 osób. Wśród nich znalazło się 16 kobiet, 10 mężczyzn i 4 transseksualistów.

Reklama

Jak doszło do podjęcia takiej kontrowersyjnej decyzji? Prezes P.C. Air, Peter Chan stwierdził, że od 15 lat pracy w firmie wielokrotnie spotykał się z aktami dyskryminacji wobec transseksualistów, wśród których miał wielu przyjaciół. Nie są akceptowani przez rodziny. Nie potrafią znaleźć odpowiedniego miejsca pracy. Mają problemy z podróżami zarówno we własnym kraju, jak i zagranicą. Dlatego postanowiłem im pomóc - tłumaczył.

Linie obsługiwać będą połączenie między Tajlandią a chińskimi miastami Tianjinem, Chengdu, Changsha, Hong Kongiem oraz między Tajlandią a większością dużych miast Korei Południowej.

Znane osobistości transseksualne to Christine Jorgensen - pierwsza osoba, która otwarcie zaczęła mówić o swojej operacji zmiany płci, Dana International - izraelska piosenkarka, zwyciężczyni Eurowizji, Amanda Lepore - amerykańska piosenkarka, modelka, aktorka i transseksualna ikona. W polskim Sejmie VII kadencji znalazła się Anna Grodzka - pierwsza transseksualna posłanka.