Warszawskie wydawnictwo ExpressMap ma w swej ofercie na Euro 2012 kilkanaście tytułów. Są wśród nich mapy czterech polskich miast - gospodarzy Euro 2012: Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska (z Gdynią i Sopotem) oraz mapa Polski. Każdy tytuł opracowany jest w wersjach językowych: po polsku, niemiecku, francusku i angielsku.

Reklama

Wkrótce oferta wydawnictwa poszerzy się o mapę Ukrainy, być może również o ukraińskie miasta - gospodarzy Euro 2012. Mapy są do kupienia w całej Europie, a także w systemie sprzedaży wysyłkowej.

Jesteśmy pierwszą firmą kartograficzną, o ile Warner Brothers (przedstawiciel UEFA w sprawach licencyjnych - PAP) nam to dobrze przekazał, która kupiła licencję na obsługę i na używanie logotypów i grafiki UEFA. W związku z tym, że ani Michelin, ani żadne wydawnictwo w Niemczech nie zakupiło licencji, to de facto możemy te mapy sprzedawać wszędzie - powiedział Janusz Przeorek, prezes ExpressMap.

Mapy wydano według restrykcyjnych zaleceń graficznych UEFA; na każdej z nich znalazły się czytelne wyróżnione stadiony i strefy kibica, szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach, linie komunikacyjne, ulice jednokierunkowe, parkingi oraz strefy płatnego parkowania. Plan zawiera także mapę samochodową okolic oraz skorowidz ulic.

Istniejąca na rynku od 12 lat firma kartograficzna ExpressMap, w styczniu 2012 roku weszła na rynek francuski. W planach ma rozszerzenie dystrybucji na Hiszpanię i Niemcy.

Odbywające się w stolicy Francji Paryskie Międzynarodowe Targi Książki (16-19 marca) poświęcone są w tym roku literaturze japońskiej oraz Moskwie. Polską literaturę promuje na targach Instytut Książki. Czołowym wydawnictwem upowszechniającym polską literaturę w języku francuskim jest obchodzące w tym roku swe 25-lecie Noir sur Blanc.