Google Maps to darmowy serwis internetowy umożliwiający wyszukiwanie obiektów, oglądanie map i zdjęć lotniczych powierzchni Ziemi. Street View to usługa realizowana w ramach map Google pozwalająca oglądać panoramiczny widok ulic i miast i innych miejsc. Tym razem usługa została rozszerzona na rejony górskie.

Reklama

Górską wędrówkę możemy rozpocząć od znajdującego się w Tanzanii Kilimandżaro i podziwiać widok z najwyższego wierzchołka na wysokości 5,8 tys. metrów.

Kolejna szczyt, który możemy odwiedzić, dzięki Google Maps z funkcją Street View to Elbrus. Przy okazji możemy siedząc wygodnie przed komputerem zobaczyć schronisko stworzone z beczek na paliwo, pochodzące jeszcze z czasów sowieckich. Schronisko służy wspinającym się za schronienie, gdy pogoda uniemożliwia zdobycie szczytu.

Następny szczyt, który czeka przed wirtualnym turystą to Aconcagua. Dzięki Google Maps możemy zobaczyć pod najwyższym szczytem Ameryki Łacińskiej obóz dla wspinających się, lądowisko dla helikopterów i centrum medyczne.

I na koniec możemy udać się do bazy wypadowej na Mount Everest, skąd wyruszają ekspedycje, by zdobyć najwyższy szczyt ziem. Ścieżka do obozu na Evereście, jest jedną z najpopularniejszych w Himalajach i jest odwiedzana przez tysiące turystów każdego roku.