Londyn

Reklama

W stolicy Wielkiej Brytanii istnieją przynajmniej dwa adresy, które warto odwiedzić, by rzucić się w wir zakupowego szaleństwa. Pierwszy z nich to oczywiście Oxford Street - najbardziej znana w Europie aleja handlowa. Wolno stojące butiki i niewielkie domy handlowe oferują tu tak wielki wybór, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wielu z tutejszych marek nie da się kupić w Polsce, co jeszcze zwiększa trakcyjność tego miejsca. Znajdziecie tutaj zarówno ekskluzywne, jak i sieciowe salony. Ponadto, znajduje się tu także wiele drogerii, sklepów z biżuterią czy wyposażeniem domu.

Drugim jest Harrods, czyli legendarny dom handlowy, który powstał w połowie XIX stulecia. Od tego czasu niezmiennie przyciąga mieszkańców miasta, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy przychodzi się tu nie tylko na zakupy, ale przede wszystkim podziwiać piękne dekoracje.

Berlin

Berlin to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród tych, którzy poszukują prawdziwych okazji. O tutejszych wyprzedażach niemal krążą legendy. W mieście znajduje się wiele centrów handlowych, oferujących ogromny wybór sklepów, jednak wciąż najpopularniejszym miejscem na zakupy pozostaje Kurfürstendamm. To słynna niemiecka ulica handlowa, obecnie tworząca szeroki deptak. Prócz butików wzdłuż niej znajduje się także wiele uroczych kawiarenek, co sprawia, że to świetne miejsce na złapanie oddechu i odpoczynek w trakcie zwiedzania stolicy Niemiec. Przy alei położony jest także najsłynniejszy berliński dom handlowy - Kaufhaus des Westens, w skrócie nazywany KaDeWe.

Berlin to idealne miejsce na "turystykę zakupową" także z tego względu, że połączenia z tym miastem należą do bardzo tanich i wygodnych. Najlepsze okazje cenowe oraz sprawdzone hotele na weekend znajdziecie na City Break.

Amsterdam

Także Amsterdam to świetne miejsce na krótki wyjazd, nie tylko na zakupy. Przy wszystkich najważniejszych miejscach w mieście znajdziecie niewielkie domy handlowe poszczególnych marek, więc buszowanie pomiędzy wieszakami można wspaniale połączyć ze zwiedzaniem stolicy Holandii. Oprócz tego znajduje się tu także kilka dość dużych ulic handlowych. Przykładem może być Leidsestraat, odchodząca od słynnego Leidseplein, czy Kalverstraat - przy nich zlokalizowane są przede wszystkim sieciowe butiki.

Amsterdam słynie także ze swoich pchlich targów oraz sklepów vintage, w którym można znaleźć fantastyczne, a często bardzo dziwne rzeczy. Tych najlepiej jest szukać w Jordaanie, jednej z najmodniejszych obecnie dzielnic.