Tony Fernandes to malezyjski przedsiębiorca, który założył Tune Air Sdn. Bhd., które przejęło pierwszą malezyjską linię lotniczą o niskich kosztach, AirAsia. Fernandes przekształcił AirAsia, upadającą państwową linię lotniczą, w bardzo udaną linię lotniczą o niskich kosztach, notowaną na giełdzie.

Reklama

W 2023 roku Fernandes był większościowym udziałowcem klubu piłkarskiego Queens Park Rangers.

Tony Fernandes leci samolotem Singapore Airlines

Tony Fernandes na Instagramie pochwalił się zdjęciem z podróży. Jednakże, z powodu braku miejsc w samolotach AirAsia, musiał skorzystać z usług Singapore Airlines, konkurenta swojej linii. Na zdjęciu widać uśmiechniętego Fernandesa unoszącego kciuki do góry tuż przed wejściem na pokład. Na drugiej fotografii pokazał swoje miejsce w samolocie singapurskiego przewoźnika, prawdopodobnie w klasie ekonomicznej.

Brak miejsc w AirAsia na trzy loty, więc musiałem skorzystać z Singapore Airlines. Hehehe - napisał na Instagramie.

Tanie linie lotnicze

AirAsia to malezyjska linia lotnicza, która oferuje tanie loty do ponad 150 destynacji w Azji i Australii. AirAsia jest znana z oferowania niskich cen biletów lotniczych, a także z innowacyjnych rozwiązań, takich jak aplikacja mobilna, która umożliwia rezerwację lotów, hoteli i aktywności turystycznych.