Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Kto grzebał, a kto wynosił Rzym pod niebiosa? Poetycka GALERIA

21 czerwca 2013, 13:45
"Władcze lico świątyni twej, Opoko – Piotrze, Dźwigają ziemskie słupy, co w swej rzymskiej pysze Depcą z wzgardą pokorę i modlitwy mnisze, Hardych kolumn pogańskich bliźnie siostry młodsze" Leopold Staff, Tryptyk sztuki włoskiej: Roma.
"Władcze lico świątyni twej, Opoko – Piotrze, Dźwigają ziemskie słupy, co w swej rzymskiej pysze Depcą z wzgardą pokorę i modlitwy mnisze, Hardych kolumn pogańskich bliźnie siostry młodsze" Leopold Staff, Tryptyk sztuki włoskiej: Roma. / Barbara Sowa
Rzym, czyli miasto zbudowane na siedmiu wzgórzach, nazywane niegdyś głową świata i ukształtowane na styku dwóch kultur, od wieku inspiruje artystów. Także w Polsce. Zdjęcia i cytaty z utworów polskich wieszczy na temat wiecznego miasta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
watykan poezja rzym
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • AK
  2013-06-25 07:54
  Ciężka ta poezja !
  Choć piękna
  Jak Rzym
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama