Reklama
Warszawa
Reklama

Zombie, bezgłowi ludzie i... radziecka lokomotywa. Bajeczny karnawał w Lucernie

12 lutego 2015, 21:05
Przez sześć dni poprzedzających rozpoczęcie Wielkiego Postu, od 12 do 17 lutego, Lucerna przechodzi we władanie karnawałowiczów. Przez miasto przechodzą liczne parady, między innymi parada monstrów, lecz także parada dzieci w kolorowych kostiumach, odbywają się również pokazy orkiestr, imprezy taneczne. Zabawy trwają do białego rana. Taka walka karnawału z postem bardzo nam się podoba!
Przez sześć dni poprzedzających rozpoczęcie Wielkiego Postu, od 12 do 17 lutego, Lucerna przechodzi we władanie karnawałowiczów. Przez miasto przechodzą liczne parady, między innymi parada monstrów, lecz także parada dzieci w kolorowych kostiumach, odbywają się również pokazy orkiestr, imprezy taneczne. Zabawy trwają do białego rana. Taka walka karnawału z postem bardzo nam się podoba! / PAP/EPA / URS FLUEELER
Chcesz poczuć się jak bohater filmu grozy? Raz w roku taką okazję zapewnia szwajcarskie miasto Lucerna. Na ulice wychodzą potwory, żywe trupy, postaci w fantazyjnych i nierzadko przyprawiających o dreszcz maskach i strojach. To jeden z najstarszych karnawałów Europy, sławą dorównujący karnawałowi w Wenecji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Szwajcaria karnawał Impreza zabawa pochód Lucerna tradycja

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(7)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • to demony i balwochwalstwo
  2015-02-13 00:24:45
  Zły duch odpowiadający za pychę jest sprawcą najgłębszego upadku duszy. Namawia bowiem człowieka dążącego do doskonałości, aby nie uznawał Stwórcy za wspomożyciela, lecz by sądzil, że sam jest źrodłem swych prawych czynów, a także by pysznił się przed innymi, mając ich za głupców, gdyż nie pojmują wszyscy jego [rzekomej] wielkości.
    Demon ten może wzbudzić gniew, smutek i w ostateczności duchowy obłęd u osoby która dała mu dostęp do siebie. Pycha jest najniebezpieczniejszym grzechem. Człowiek pyszny uważa siebie samego za Boga i neguje swoją ludzką naturę. Przekonanie to oddala go od rzeczywistości i prowadzi do świata pozorów, w którym coraz bardziej się pyszni i nadyma. Uważa się za wielkiego reformatora, proroka czy świetego, neguje swoje niedoskonałosci, aż w końcu stan ten prowadzi do utraty równowagi wewnętrznej, rozpadu osobowości i duchowego pomieszania.W walce z próżnoscią i pychą decydujące są szczerość wobec siebie samego i właściwy stosunek do Tego który utworzył człowieka. Chodzi tu o zadanie sobie pytania, czy chce się wykorzystać Boga i ludzi dla siebie, dla własnej sławy, czy też raczej pragnie się z nimi współpracować i czynić dobro na sławe Stwórcy!!
  0
 • pp
  2015-02-13 04:56:21
  Demony, to ty masz palancie w glowie
  0
 • warszawiak
  2015-02-12 21:46:52
  A ktos sie przebral za prezia Kaczynskiego z PIS ??
  To dopiero bylby horror !!!
  0
 • batokato lik
  2015-02-13 10:32:45
  wystarczy sie przebrac za kleryka toto samo jak za diabła
  0
 • prawdajest1
  2015-02-15 17:57:30
  BAJECZNY karnawał??? chyba bajeczny horror i demonizm!!! Ludzie kurna co sie dzieje z tymi "chrzescijanami" ,dno i wodorosty?
  0
 • to demony i balwochwalstwo
  2015-02-15 18:00:44
  ~pp2015-02-13 04:56
  ~Cliq2015-02-13 04:52
  Wasza "wiedza" na temat balwochwalstwa ,demonow/magii,wrozenia,zaklec itd jest na poziomie poziomki! Tyle na ten temat! Zycze milego horroru!
  0
 • benek
  2015-03-09 15:51:42
  rolnik przesadzil z opryskami azotoxem na tym polu lucerny
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama