Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Gdzie na jesienny urlop? Te wyspy Cię nie rozczarują. PROPOZYCJE

28 lipca 2015, 06:15
Madera to największa i najbardziej znana wyspa archipelagu o tej samej nazwie. Chociaż należy do terytorium Portugalii, to geograficznie bliżej jej do Afryki niż Europy. Nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, bo przez cały rok panuje tutaj łagodny klimat, a średnia roczna temperatura wynosi ponad 20°C. Jest więc idealnym wyborem dla tych, którzy planują urlop jesienią. Madera powstała w wyniku erupcji jednego z największych na świecie wulkanów, dlatego większość terytorium pokrywają góry, wąwozy i klify – w tym jeden z najwyższych na Ziemi, Cabo Girão. To idealne miejsce dla amatorów sportów ekstremalnych. Z powodzeniem można uprawiać tu wspinaczkę, canyoning (pokonywanie rwących rzek) czy trekking. Jednak także zwolennicy mniej forsujących form spędzania czasu znajdą tu coś dla siebie. Wybrzeże wyspy to klify i plaże, w większości kamieniste, zdarzają się jednak wyjątki takie jak piaszczysta plaża Canical. Na uwagę zasługują też lasy wawrzynowe, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz niezwykle malownicze lewady.
Madera to największa i najbardziej znana wyspa archipelagu o tej samej nazwie. Chociaż należy do terytorium Portugalii, to geograficznie bliżej jej do Afryki niż Europy. Nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, bo przez cały rok panuje tutaj łagodny klimat, a średnia roczna temperatura wynosi ponad 20°C. Jest więc idealnym wyborem dla tych, którzy planują urlop jesienią. Madera powstała w wyniku erupcji jednego z największych na świecie wulkanów, dlatego większość terytorium pokrywają góry, wąwozy i klify – w tym jeden z najwyższych na Ziemi, Cabo Girão. To idealne miejsce dla amatorów sportów ekstremalnych. Z powodzeniem można uprawiać tu wspinaczkę, canyoning (pokonywanie rwących rzek) czy trekking. Jednak także zwolennicy mniej forsujących form spędzania czasu znajdą tu coś dla siebie. Wybrzeże wyspy to klify i plaże, w większości kamieniste, zdarzają się jednak wyjątki takie jak piaszczysta plaża Canical. Na uwagę zasługują też lasy wawrzynowe, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz niezwykle malownicze lewady. / Shutterstock
Mimo że tradycyjny okres urlopowy przypada na letnie miesiące - czerwiec, lipiec i sierpień - to jednak coraz więcej osób decyduje się na wyjazd jesienią. Wakacje po sezonie mają wiele zalet: koszty są niższe, atrakcje turystyczne mniej oblegane, a pogoda przyjemniejsza, bo nie tak upalna. Gdzie warto się wybrać, by poczuć się jak w środku lata? Idealnym wyborem wydają się być kurorty położone na europejskich wyspach. Dzięki tanim lotom do możecie zaplanować swój urlop w dowolnym momencie roku.
Reklama
Reklama
Tematy:
Baleary portugalia Minorka wyspy na jesień Kos gdzie na urlop jesienią hiszpania urlop jesienią Majorka Madera Ibiza Rodos Dodekanez wyspy

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama