Święta Wielkanocne to dla Polaków doskonały czas na krótkie wakacje, dlatego coraz częściej decydują się spędzać je aktywnie, w zaciszu hotelowego spa lub w gorącym, śródziemnomorskim klimacie.

Reklama

Ze względu na wczesny termin tegorocznych świąt dużą popularnością cieszy się Zakopane, które przyciąga świetnymi warunkami w ostatnie dni sezonu narciarskiego. Według portalu hotele.pl dużo osób wybierze w tym roku miejscowości nadmorskie, głównie Kołobrzeg i Gdańsk.

Najatrakcyjniejszy wydaje się być mimo wszystko południowy, śródziemnomorski klimat. Temperatury na wyspach Rodos i Kreta już na początku marca sięgają dwudziestu kilku stopni, a turyści mogą skorzystać z oferty wielkanocnego rejsu wycieczkowego.

Dla Polaków wyjeżdżających w okresie świąt ważny jest jednak nie tylko wypoczynek na plaży, ale przede wszystkim świąteczna atmosfera, którą wiele zagranicznych kurortów zapewnia.

Jolanta Kołodziejczyk z sieci biur podróży Wakacyjny Świat, dodaje, że bardzo atrakcyjne pod tym kątem są dla turystów Wyspy Kanaryjskie, które poza łagodnym klimatem i doskonałymi warunkami do wypoczynku pod palmami oferują niezapomnianą świąteczną atmosferę. Główną atrakcją dla turystów z całego świata jest procesja, która przechodzi w ciszy między średniowiecznymi uliczkami dawnej stolicy wyspy, La Laguny.

O atrakcyjności tej formy wypoczynku decydują liczne promocje i niższe, przedsezonowe ceny. Nasi klienci najchętniej kupują w tym okresie rejsy z przystankami w portach Rzymu, Aten, Barcelony, Monako czy Genui. Za ośmiodniowy wypoczynek w standardzie all inclusive zapłacą już od 1300 zł. To doskonały sposób na złapanie pierwszej opalenizny po zimie - mówi Kinga Fromlewicz z eTravel.