Samodzielne wyszukiwanie lotów, bukowanie hoteli i zaplanowanie urlopu jest ostatnio coraz bardziej popularne. Po wielu głośnych wydarzeniach związanych z upadkiem biur podróży, turyści wolą planować wakacje na własną rękę.

Reklama

W ostatnim czasie rośnie popularność portali internetowych oferujących możliwość szybkiej rezerwacji hoteli na całym świecie oraz biletów lotniczych do dowolnego miejsca. - Takie rozwiązanie jest wybierane głównie przez osoby, które nie są przywiązane do idei all inclusive podczas wakacji i szukają ciekawych miejsc, niekoniecznie tłumnie odwiedzanych przez turystów. Jednak nawet ci, którzy chcą spędzić urlop w najpopularniejszych kurortach mogą sami go zaplanować dzięki coraz większej siatce połączeń lotniczych z polskich lotnisk - mówi Kinga Fromlewicz z serwisu efly.pl.

Według statystyk podróżujący najczęściej szukają możliwości wylotu z Berlina. Celem podróży są zazwyczaj Dominikana i Kuba. Dzięki portalom internetowym można znaleźć atrakcyjne ceny lotów, które dopasowane są do dat urlopu podróżnych.

Wybór hoteli także nie jest trudny. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na portalach typu hotele.pl. Tam zamieszczane są opinie o hotelach oraz galerie zdjęć. Można zwrócić się także z pytaniem o wyposażenie obiektu czy usługi dodatkowe, np. transfer z lotniska.

To, o czym warto pamiętać przy samodzielnej organizacji wyjazdu wakacyjnego to właśnie dokładne sprawdzenie wszystkich elementów podróży, szczególnie jeżeli wcześniej korzystaliśmy tylko z ofert biur podróży. Przy indywidualnym urlopie nikt nie będzie na nas czekał na lotnisku, żeby dowieźć do hotelu (chyba że wykupimy taką opcję w samym hotelu), dlatego jeszcze przed wyruszeniem w podróż należy sprawdzić opcje dojazdu lokalną komunikacją, czy wypożyczenia samochodu. Praktycznie każde światowe lotnisko ma swoją stronę internetową z tego typu informacjami. Jeżeli jednak nie możemy takiej znaleźć, warto poszukać strony miejscowości, gminy i tam zdobyć szczegóły - doradza portal etravel.pl.