Z raportu wynika, że w tym roku próbujemy połączyć wysoki standard wyjazdu z relatywnie niską ceną. Stąd, jak mówi współautor opracowania Jarosław Sadowski, coraz bardziej popularne są wyjazdy w czerwcu. Najchętniej korzystają z tej możliwości osoby, które nie mają dzieci w wieku szkolnym.

Reklama

Czerwcowe oferty mogą być o kilkaset złotych tańsze od wyjazdów w lipcu, sierpniu, czy nawet we wrześniu. Tymczasem pogoda w krajach południowej Europy w tym czasie jest bardzo dobra, a woda w morzu już ciepła.

Na czerwcowe wakacje chce wyjechać o 10 procent rodaków więcej niż rok temu.

Jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych nadal będzie w tym roku Egipt. Polacy kupują wycieczki do tego kraju, mimo, że przed wyjazdami w tej region ostrzega polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W Egipcie słoneczna pogoda jest gwarantowana. Są też niskie ceny i relatywnie wysoki standard obsługi. Kraj tej oferuje także wiele atrakcji - ciepłe morze, rafy koralowe oraz zabytki.

Jarosław Sadowski dodaje, że marcowe wydarzenia w Tunezji spowodowały, że kraj ten cieszy się o wiele mniejszą popularnością wśród naszych rodaków.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też takie kraje, jak Włochy czy Hiszpania. Świadczy o to tym, że część urlopowiczów wybiera kraje droższe, ale bezpieczne.