Jak wynika z badania, zaledwie 3 proc. podróżnych zdecydowało się na opłatę za zrównoważone paliwo, podaje portal rp.pl. Większym powodzeniem usługa cieszyła się wśród klientów biznesowych.

Reklama

"Zielone bilety" są w modzie

Lufthansa poinformowała, że ekologiczne taryfy wybrało ponad milion pasażerów, co stanowi jedynie 3 proc. ogółu sprzedanych biletów. Bilety Green Fares większą popularnością cieszyły się w klasie biznesowej. Na ich kupno zdecydowało się 11 proc. podróżujących w tej klasie. W podsumowaniu linia lotnicza stwierdziła jednak, że we wszystkich klasach ekologiczne loty stają się coraz popularniejsze.

Podobno bilety oferują również: Austrian Airlines, Brussel Airlines, Swiss, Edelweiss, Discover Airlines i Air Dolomiti, przypomniał serwis rp.pl.

Reklama

Ekologiczne loty dla dobra planety

Dzięki ekologicznym lotom i zielonym biletom zredukowano jak dotąd ponad 77 tys. ton CO2, co jest odpowiednikiem emisji powstałej w czasie ponad 12 tys. lotów airbusem A320neo z Hamburga do Monachium, podkreśla źródło.

Zielona taryfa, dostępna dla podróżujących w Europie i Ameryce Północnej, ma być także bardziej zrównoważoną formą podróżowania ze względu na pełną kompensację dwutlenku węgla w przeliczeniu na pasażera. Stosowane paliwo SAF redukuje emisję o 20 proc. Dodatkowo pasażerowie mogą wybrać dopasowane oferty z wyższym udziałem SAF podczas rezerwacji albo też rekompensować emisję dwutlenku węgla, do której przyczynił się lot. Takie rozwiązania stają się coraz popularniejsze wśród wielu firm z całego świata.