Wysłana wiadomość tekstowa trafia do wspólnej puli sms-ów, z których podczas tegorocznych wakacji wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu. Organizator loterii, podległy rządowi w Maputo Instytut Turystyki Mozambiku, spodziewa się, że niecodzienna loteria przyciągnie na położoną na Oceanie Indyjskim wyspę licznych turystów.

Reklama

Do finałowej rozgrywki o wynajem wyspy zakwalifikowanych zostanie 15 osób. Rozwiązanie konkursu nastąpi w jednym z programów stacji telewizyjnej Travel Channel - poinformował Jose Tomo Psico, dyrektor Instytut Turystyki Mozambiku.

Jak ujawnił przedstawiciel tej byłej portugalskiej kolonii, do udziału w zabawie rząd mozambicki zachęcił już obywateli ze 120 państw świata.

Zwycięzca loterii będzie mógł zabrać na wyspę trzech przyjaciół. Przez pierwsze trzy lata będziemy pokrywać wszystkie ich wydatki. Z kolei przez kolejne 22 lata zwycięzca konkursu będzie miał zapewnione bezpłatne zakwaterowanie. Łączny koszt nagrody szacujemy na 19 mln euro - ujawnił Jose Tomo Psico.

Benguerra, zlokalizowana w archipelagu Bazaruto, posiada powierzchnię o wielkości 55 kmkw. Na jej terenie występują doskonałe warunki do nurkowania, wędkowania i plażowania. Wyspa, usytuowana 14 km od wybrzeża Mozambiku kontynentalnego posiada od 1971 r. status parku przyrody.

Reklama