Dziennik Gazeta Prawana logo

Biuro podróży Atena dementuje: Nie upadliśmy

25 lipca 2012, 20:39
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
podróż wakacje walizki
podróż wakacje walizki/Shutterstock
Kłopoty są, ale upadłości nie ma. Biuro podróży Atena dementuje informacje o rzekomym bankructwie. Radio RMF informowało, że klienci biura tuż przed zaplanowanym wyjazdem otrzymali informacje o odwołaniu wczasów. 

Biuro podróży Atena z Oświęcimia nie ogłosiło upadłości - poinformowali w środę wieczorem jego właściciele w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej firmy. Biuro odwołało jednak organizowane przez siebie wycieczki. 

( - napisano w oświadczeniu.

Radio RMF FM podało, że biuro Atena oferowało w internecie wycieczki w niskich cenach, czym przekonało do siebie wiele osób. W przeddzień wyjazdu turyści otrzymali jednak sms i e-maile z informacją o odwołaniu wyjazdów.

Małopolski Urząd Marszałkowski poinformował w środę PAP, że 11 klientów złożyło reklamacje. Po ich otrzymaniu urząd przeprowadził w lipcu dwie kontrole w Atenie. Urzędnicy nakazali zwrócić klientom pieniądze. Cztery osoby otrzymały już przelew na konto. Termin uregulowania wszelkich należności upływa w środę.

Z informacji biura prasowego urzędu wynika, że żaden z klientów biura nie pozostaje poza Polską; nikomu nie trzeba w trybie awaryjnym organizować powrotu.

Urząd marszałkowski zwrócił się do klientów Ateny, by w przypadku otrzymania informacji o odwołaniu wyjazdu skontaktowali się bezpośrednio z biurem z żądaniem natychmiastowego zwrotu pieniędzy. Można o tym powiadomić także departament turystyki sportu i promocji urzędu w Krakowie przy ul. Wrocławskiej 53.

W środę przedstawiciele Ateny nie odbierali telefonów. Numery komórkowe były niedostępne. Na stronie internetowej biura pojawił się komunikat, że z powodu "ogromnej ilości napływających rezerwacji" ograniczony zostaje czas przeznaczony na odbieranie telefonów od klientów.

Nie są to pierwsze kłopoty Ateny. Z wpisów na internetowym forum turystycznym wynika, że podobne przypadki odwoływania wyjazdów miały miejsce także w minionych latach.

Od początku lipca tego roku trzy biura podróży zawiesiły swoją działalność, a niektórzy ich klienci mogą mieć problemy, by otrzymać stuprocentowy zwrot kosztów. Wniosek o upadłość złożył Sky Club, a firmy Alba Tour i Africano Travel z Poznania poinformowały o swoich problemach finansowych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj