Ratownik TOPR: Zdarzyło nam się ratować tych samych ludzi dwa razy podczas ich jednego pobytu w górach

| Aktualizacja:

"Samo przekonanie o własnej wspaniałości nie jest z nią równoznaczne. Góry mają je w głębokim poważaniu - one sobie stoją, a co my wymyślimy, to już nasz problem" - mówi Jakub Hornowski, ratownik zawodowy od 5 lat. Jakie są najbardziej spektakularne, a jakie najczęstsze błędy turystów? 

wróć do artykułu
 • ~mehdi mountather
  (2018-02-25 14:52)
  Aux mécréants les non musulmans de se convertir a l’islam aux hypocrites musulmans d’appliquer le Coran a 100% dans le monde ce 25.2.2018 pour éviter la mort par ces punitions d’ ALLAH froid glacial tempête de neige séisme plus 7 tsunami ouragan volcan les inondations typhon les foudres les tornades grondement engloutissement avalanche météorite astéroïde tempête solaire arrêt cardiaque H1N1 les virus et pour éviter l’apocalypse éternel l’enfer.
 • ~andre
  (2018-01-13 23:27)
  Mam prozaiczne pytanie.Dlaczego GOPR tego idioty nie pozwie do sądu i nie zażąda zwrotu kosztów akcji ratowniczej.Może to uruchomi resztę jego szarych komórek kiedy zapłaci odpowiednią kwotę.Nic tak nie boli jak konsekwencja finansowa .POWINNO TO BYĆ REGUŁĄ POSTĘPOWANIA W TAKICH I PODOBNYCH PRZYPADKACH.
 • ~t
  (2018-01-05 20:12)
  Jako polski patriota (rodzinne) i nacjonalista mam prawo ubolewać nad ciemnotą, lenistwem, indolencją itp aktualnego narodu polskiego. Niestety, 300 lat zagrożenia i braku niepodległości nie minęło bez śladu. Leczenie i rekonwalescencja trwają kilka razy dłużej niż okres choroby. Ale kiedyś zdrowie wraca. Odwieczni i zacięci wrogowie polskości robią /czynią "wszystko", aby Polacy nie podżwignęli się z upadku. Wracając do tematu wyjściowego, w Polsce okazało sie niemozliwe prawne zobowiązanie "wspinaczy" górskich do osobistego ponoszenia kosztu wypadków w górach, co podobno już długo obowiązuje w Slowacji. Wszyscy śmiało ryzykują mając pewność bezpłatnej pomocy tzw państwa.
 • ~Norton
  (2017-12-29 18:00)
  Jak widać w naszym społeczeństwie prym wiedzie pospolita,powszechna głupota,brak elementarnej wiedzy stosowanej,niezdolność przewidywania wydarzeń,czyli niezdolność powiązania skutku z przyczyną. Skromna grupa inteligencji ,tych solidnie wykształconych, mądrych + ludzie pracy miast i wsi stanowi o sensie naszego narodowego istnienia. Dlatego każdy okupant najpierw zabierał się właśnie do niszczenia inteligencji polskiej,a więc ludzi myslących. A tych faktycznie nam ciągle brak.
 • ~emik
  (2017-12-29 16:07)
  Ratownictwo powinno byc czesciowo odplatne,pijani winni placic 100%
 • ~Ja(bis),
  (2017-12-29 15:52)
  KODZIARZE WĄCHAJĄ KLEJ
 • ~Elegancka
  (2017-12-29 13:58)
  jak w Gury to tylko na szplikach

Może zainteresować Cię też: