Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie Polacy coraz częściej przeglądają oferty sylwestrowe. Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszą się góry, a ceny ofert różnią się w zależności od tego, w jaki sposób planujemy spędzić ostatni dzień w roku.

Reklama

Bal sylwestrowy

Za bal w górach ceny wahają się od 190 zł do 400 zł za osobę. Koszt zależny jest od oferowanego menu, przewidzianych atrakcji i od tego, czy cena zawiera nocleg. Więcej zapłacimy, jeśli w ofercie znajdziemy pokaz fajerwerków, muzykę na żywo lub nielimitowany open bar. Cenę determinuje również lokalizacja. Im bardziej atrakcyjna turystycznie miejscowość, tym wyższa cena. Najtańszą ofertę znajdziemy w Dusznikach-Zdroju, a najdroższą w Zakopanem.

Pobyty sylwestrowe

Kiedy decydujemy się, by w górach zostać trochę dłużej niż na jedną noc, to musimy liczyć się z kosztem od 750 zł do 930 zł od osoby. Takie ceny dotyczą głównie wyjazdów 6-cio dniowych. Ceny mogą się jednak wahać - często krótszy pobyt nie jest szczególnie opłacalny. Koszt takiego wyjazdu zależy również od innych czynników: od tego, jakie dodatkowe atrakcje proponuje ośrodek w trakcie naszego sylwestrowego wyjazdu, dostępnego wyżywienia, lokalizacji i udogodnień w obiekcie. W górach najczęściej wyszukamy opcję 6-cio dniową z balem, a także ogniskiem czy kuligiem. Najtańszą opcję znajdziemy w Murzasichlu, natomiast najdroższą w Zakopanem.

Ekskluzywny Sylwester

Reklama

Wybierając ofertę możemy wybrać również najbardziej ekskluzywną opcję. Tutaj przedział cenowy waha się od 1150 zł do 1499 zł od osoby. Jest to zazwyczaj obiekt, w którym znajdziemy spa, strefę fitness, codzienną muzykę na żywo czy open bar bez ograniczeń. Czasami są to również dodatkowe atrakcje, których nie oferują inne obiekty jak np. darmowe wejścia do pobliskich term lub biesiada góralska z kuligiem. Najdroższe oferty znajdziemy w Poroninie, Białce Tatrzańskiej i Karpaczu.

A może nad morze?

Za pobyt sylwestrowy nad morzem zapłacimy w granicach 600-800 zł za osobę. Ceny są nieco niższe niż w górach, jednak pobyty zazwyczaj są krótsze - najczęściej trwają 4 dni. Najdroższe oferty - przekraczające tysiąc złotych znajdziemy w obiektach o wyższym standardzie w Jarosławcu i Niechorzu. Atrakcje jakie możemy znaleźć nad morzem to pirackie zabawy, ognisko czy próbowanie bursztynowego grzańca.

Wybierając ofertę sylwestrową zwracajmy uwagę na wszystko co w niej znajdziemy, czyli m.in oferowane atrakcje, bal, kulig, pokaz fajerwerków, wyżywienie, a także liczbę noclegów. Jeżeli mamy pewne wątpliwości, warto zapytać o nie właściciela obiektu, w końcu im więcej planujemy zapłacić, tym większe mamy wymagania.