Jak poinformowała kolejowa spółka, pociągi zostały wyłączone z eksploatacji ze względu na "stwierdzenie lokalnych odspojeń struktury poszycia niektórych pojazdów tej serii".

Reklama

Przewoźnik dodał, że dodatkowo dwie jednostki pozostają w naprawach powypadkowych.

"Pozostałe jednostki przeznaczone do ruchu są pod bieżącym nadzorem. Przewoźnik oczekuje od producenta taboru przygotowania i wdrożenia procedur sprawdzających konstrukcję pojazdów" - napisano w komunikacie.

PKP Intercity poinformowały, że wyłączone z ruchu pojazdy zastępowane są innymi składami. Spółka deklaruje jednocześnie, że po naprawie poszycia pierwszy pojazd Pesa Dart wkrótce wróci do ruchu.

Jak poinformował Urząd Transportu Kolejowego (UTK), jego inspektorzy skontrolowali cztery składy typu Dart z siedmiu wyłączonych z użytkowania. UTK zapowiada jednocześnie, że zamierza skontrolować wszystkie używane przez PKP Intercity Darty.

We flocie PKP Intercity znajduje się łącznie 20 Dartów, z czego siedem jest wyłączonych z eksploatacji z powodu uszkodzeń poszycia, a dwa znajdują się w naprawach powypadkowych.

Wcześniej o uszkodzeniach poszycia pociągów obsługiwanych przez PKP Intercity poinformowało Radio Zet, powołując się na informacje Rynku Kolejowego.