Wypadek zdarzył się na wysokości Sromowiec Niżnych niedaleko przystani początkowej spływu około 11.30. Flisak stracił równowagę i wypadł z tratwy. Został wyciągnięty z wody i był reanimowany na brzegu po stronie słowackiej.

Reklama

Na tratwie znajdowało się 10-ciu turystów oraz dwóch flisaków. Po wypadku tratwa dobiła do słowackiego brzegu Dunajca, ponieważ rzeka na tym odcinku stanowi granicą państwa. Poszkodowanego z wody wyłowił drugi flisak i przypadkowy wędkarz. Pozostałym osobom nic się nie stało.

- Ponieważ wypadek zdarzył się po stronie słowackiej, to postępowanie na obecną chwilę prowadzą słowaccy funkcjonariusze – powiedziała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

Spływ przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji Małopolski. Każdego roku ze spływu korzysta ponad 300 tys. turystów. Spływ odbywa się na drewnianych tratwach, a każda z nich jest obsługiwana przez dwóch flisaków. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich organizuje spływy od 1934 r., ale pierwsze spływy turystyczne organizowano tu już w połowie XIX wieku.