PKP Intercity poinformowały w komunikacie, że oferta dotyczy biletów na pociągi Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Reklama

Spółka wyjaśniła, że dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego ze 100-procentową ulgą. Natomiast dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

Podróżowanie 1 czerwca br. może być bardzo korzystne cenowo dla całej rodziny, ponieważ PKP Intercity posiada ofertę, dzięki której opiekunowie dzieci mogą liczyć na bilety tańsze o 30 proc. - wskazał przewoźnik. Aby skorzystać z biletu rodzinnego, wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia.

Spółka wyjaśniła, że bilety weekendowe, umożliwiające wielokrotne przejazdy, będą ważne od piątku, 31 maja od godz. 19.00 do poniedziałku, 3 czerwca do godz. 6.00. Cena biletu weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z biletem weekendowym MAX, który kosztuje 164 zł, można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Szczegóły ofert PKP Intercity dostępne są na www.intercity.pl.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy - każdego dnia uruchamia ponad 380 pociągów. Firma realizuje największy w swojej historii program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” firma wyda ok. 7 mld zł; kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe.