Jak informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, sprawą działalności biur podróży K-Travel i Opolanin, zajmuje się wydział do walki z przestępczością gospodarczą KW Policji w Opolu. Do tej pory kobiecie przedstawiono 23 zarzuty. Policja prosi wszystkie osoby, które mogły paść ofiarą oszusta, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Opolu.

Reklama

Pierwsze sygnały o nieprawidłowościach w działaniu opolskich biur podróży policjanci przyjęli w połowie września tego roku. Klienci biura K-Travel i Opolanin skarżyli się policjantom, że pobrano od nich zaliczki lub całe należności na konto wycieczek, ale pieniądze nie dotarły do biur będących organizatorami wypoczynku. Wśród poszkodowanych są mieszkańcy województw opolskiego i dolnośląskiego.

Do tej pory właścicielce biura przedstawiono 23 zarzuty oszustwa na łączną kwotę przekraczającą 100 tysięcy złotych. Wobec podejrzanej prokurator zastosował dozór policyjny i zakazał jej prowadzenia działalności o charakterze turystycznym. Za zarzucane jej czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zdaniem śledczych, sprawa ma charakter rozwojowy, a liczba pokrzywdzonych może wzrosnąć, bo na policję zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni. Policja prosi wszystkie osoby, które mogą czuć się ofiarami właścicielki biura, o zgłoszenie się do KMP w Opolu osobiście lub telefonicznie pod nr. 77 4222545 lub 77 422 2546.

Reklama