Turyści nie chcą latać dwoma konkretnymi samolotami. Według ustaleń dziennikarzy CNN chodzi o modele Boeinga, które w 2018 oraz 2019 r. rozbiły się, co doprowadziło do śmierci 346 osób.

W tym roku feralny Boeing z kolei zaliczył awaryjnie lądowanie na międzynarodowym lotnisku w Portland. Według informacji, które zgromadzili eksperci, wynikło, że w zatyczce drzwi brakuje aż czterech śrub.

Reklama

Jakich modeli Boeinga boją się pasażerowie? Chodzi o te samoloty

Reklama

Pasażerowie nie chcą latać Boeingiem 737 Max 8 oraz Boeingiem 737 Max 9. Turyści otwarcie obawiają się tych modeli. Na stronie CNN można przeczytać reakcję pasażera na, to kiedy dowiedział się, że leci jednym z tych samolotów.

"Chcę wysiąść z samolotu" - miał powiedzieć stewardessie Ed Pierson, który leciał z Seattle do New Jersey w 2023 roku, gdy zorientował się, że wsiada na pokład Boeinga 737 Max.

Ed Pierson mówił też, że specjalnie upewniał się, że jego lot nie będzie realizowany tym modelem Boeinga. Gdy wsiadł do samolotu i dowiedział się, że to model Max natychmiast opuścił maszynę. Na kolejny lot musiał trochę poczekać, jednak jego zdaniem było warto.

Trzeba dodać, że Ed Pierson ma 30-letnie doświadczenie w marynarce wojennej. Następnie przez 10 lat pracował w Boeingu m.in. nad projektem 737 Max.

Samolot Boeing 737 MAX 9 / ShutterStock
Reklama

Pasażerowie nie chcą latać konkretnymi Boeingami

Dziennikarze edition.cnn.com przytoczyli również badania Reuters/Ipsos, z których wynikło, że 25 procent respondentów miało "niewiele" lub "brak" zaufania do tego samolotu. Z kolei 31 proc. oświadczyło, że ma do niego zaufanie, a 44 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.