Linie lotnicze CemAir nie życzą sobie, żeby podróżujący ich samolotami korzystali z toalet podczas niektórych krótszych lotów, poinformował portal IOL.

W samolotach pasażerowie korzystają z butelki

Południowoafrykańskie linie CemAir zapewniają przede wszystkim obsługę dla pasażerów podróżujących między istotnymi centrami biznesowymi w całej Afryce, przypomina portal Onet.pl. Z samolotów startujących z międzynarodowego lotniska OR Tambo w Johannesburgu chętnie korzystają również turyści, którzy udają się na safari w głąb kraju, albo do sąsiedniej Botswany.

Reklama

Przed lotem z Johannesburga w północno-wschodniej części RPA do Maun w Botswanie, który trwa ok. 1 godzinę 45minut, podróżujący otrzymują niezwykłe ostrzeżenie. Przed wejściem na pokład mają skorzystać z toalet dostępnych na lotnisku.

"Rzeczywistość jest taka, że niezliczone są przypadki, w których pasażerowie płci męskiej są zmuszani do korzystania z butelki na oczach sąsiadów, a sytuacja jest jeszcze bardziej żenująca i być może bardziej kłopotliwa dla pasażerek" – poinformował serwis Independent Online z siedzibą w Republice Południowej Afryki.

Jak się nie podoba, to…

W reakcji na głosy oburzonych i zniesmaczonych pasażerów, Miles van der Molen, dyrektor generalny linii, stwierdził, że każdy, kto zechce zrezygnować z podróży ze względu na niedostępność toalet, otrzyma pełny zwrot pieniędzy.