Włochy, choć od lat znajdują się na czele najpopularniejszych kierunków, przeżywają ostatnio prawdziwy turystyczny boom. Jak podał krajowy Ośrodek Badań nad Turystyką w okresie od Wielkiej Soboty do wtorku po świętach we włoskich hotelach i pensjonatach zarezerwowano ponad 7 mln noclegów.

Reklama

Na Wielkanoc do Włoch

Jak wynika z badań sondażowych, które zostały przeprowadzone w 1300 hotelach w całym kraju, wyraźnie rośnie liczba zagranicznych turystów. Wśród nich najwięcej jest Amerykanów, Niemców i Francuzów. Do Italii przekonuje się także coraz więcej turystów z Holandii, Austrii, a także Polski.

Dodatkowo w okresie Wielkanocy w podróż już wyruszyło lub niebawem wyruszy ponad 10 mln Włochów.

Reklama

Szacuje się, że w samym tylko Rzymie pojawi się na święta ponad milion osób, w większości będą to goście z zagranicy. Władze Florencji liczą na 860 tys. turystów. Ponad połowa z nich przybędzie z zagranicy, najczęściej z Niemiec, Francji, USA i Polski.

Turystów spragnionych wiosennej aury, jaką zapewnia słoneczna Italia, przyciąga także Wybrzeże Amalfitańskie oraz Bolonia. Jak podały lokalne media, w Bolonii zarezerwowanych jest już 80 proc. miejsc w hotelach. Obiekty noclegowe Turynie niemal w 100 proc. obłożone są rezerwacjami.