Oni nie dali spać mieszkańcom i gościom, policja nie dała im bezkarnie szaleć. W miniony weekend funkcjonariusze policji interweniowali aż 102 razy, z czego 17 zgłoszeń dotyczyło zakłócania ciszy nocnej.

Reklama

Najazd pseudo turystów na Zakopane

Stolica Tatr odczuwa już pierwsze skutki pięknej wiosennej pogody. Do Zakopanego ściągają tłumy turystów, niestety wielu z nich, zamiast korzystać z uroków polskich gór, woli korzystać z uroków życia nocnego. Czas wolny przeznaczają na libacje pod chmurką, zakłócając spokój i odpoczynek innych.

Reklama

"Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w sobotę, aż 41. Dużo interwencji dotyczyło zakłócenia spoczynku nocnego poprzez imprezy przy głośnej muzyce, krzyki oraz śpiewy, posiady w balii itp. Osoby mieszkające po sąsiedzku oraz inni turyści skarżyli się na zakłócenie im spokoju i odpoczynku nocnego" – poinformował asp. sztab. Roman Wieczorek. "Łącznie odebraliśmy 17 takich zgłoszeń i większości dotyczyły osób, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu" – dodał cytowany przez Gazetę Krakowską rzecznik zakopiańskiej policji.

Reklama

Zatrzymano poszukiwanego

Niejako przy okazji funkcjonariusze zakopiańskiej policji zatrzymali niebezpieczne osoby, m.in. nietrzeźwego kierowcę, mieszkańca powiatu tatrzańskiego. 59-latek wsiadł za kółko mając w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu.

"Policjanci interweniowali również wobec pijanego 32-latka z powiatu starogardzkiego, który wpadł do potoku Bystra w Zakopanem. Pijany i przemoczony turysta okazał się być osobą poszukiwaną. Został zatrzymany" – przekazał asp. sztab. Roman Wieczorek.