Wakacje rozpoczną się wcześniej dla uczniów. Młodsi uczniowie będą mieli też dodatkowe dni wolne od nauki.

Uczniowie będą mieli wakacje wcześniej

Najszybciej naukę zakończą uczniowie z ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, czyli liceów, techników i szkół branżowych II stopnia. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się dla nich w piątek, 26 kwietnia 2024 r. Później już tylko egzaminy. Dzieci ze szkół podstawowych oraz młodszych klas szkół ponadpodstawowych będą miały zakończenie roku szkolnego 2 dni wcześniej niż dotychczas, bo już w piątek 21 czerwca. Tym samym będą mieli o 2 dni dłuższe wakacje.

Reklama

Na dodatek o dzień później skończy się przerwa letnia. W tym roku 1 września wypada w niedzielę, zatem rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2024 r. W sumie uczniowie zyskują w tym roku 3 dodatkowe dni wakacji.

Reklama

Dni wolne w roku szkolnym 2023/2024

Wakacje to nie jedyny czas wolny dla uczniów. Mogą liczyć na wydłużoną majówkę w dniach 1 - 5 maja, o ile dyrekcja szkoły zdecyduje, że czwartek 2 maja jest dniem wolnym.

Kolejną okazją do wypoczynku jest długi weekend na Boże Ciało, który zaczyna się w czwartek 30 maja i potrwa w tym roku aż do niedzieli, 2 czerwca. Podobnie jak w przypadku majówki piątek 31 maja jest wolny od nauki jedynie za zgodą dyrekcji szkoły.

Młodsi uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mieli również wolne w czasie egzaminów, do których staną ich starsi koledzy i koleżanki.

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 14 - 16 maja (wtorek - czwartek) i wówczas wolne będą mieć uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Uczniowie młodszych klas szkół średnich będą mieć wolne z okazji matur podstawowych, które odbędą się dniach 7 - 9 maja (wtorek - czwartek).