Inne
Reklama

To najbardziej na północny-wschód wysunięty obszar Sudetów o płaskich, niezalesionych wierzchołkach. Znajdziemy tu 100 km tras biegowych. Znana Magistrala Izerska ma swój początek w Bedřichovie, jej długość wynosi około 90 km. Corocznie odbywają się tam zawody z udziałem słynnych sportowców z całego świata - tzw. Izerska Pięćdziesiątka. Popularnymi wśród narciarzy ośrodkami są także Ještěd, Tanvaldsky Špičák i Severak.

U podnóży szczytu Ještěd (1012 m) leży miasto Liberec - ośrodek administracji, kultury, sportu i rozrywki.

Nowości w sezonie 2009/2010:

  • Jested - korzystne skipassy (1 dorosły + 1 dziecko bezpłatnie), duży dwupiętrowy parking (500 miejsc), rozszerzenie trasy zjazdowej Pod lany, 35 armatek śniegowych
  • Bedrichov, Severak, Tanvaldsky Spicak – tańsze karnety

Przykładowe ceny karnetów na 6 dni (dorośli):

  • Bedrichov 1500 CzK
  • Severak 1500 CzK
  • Jested 2200 CzK

Przydatne adresy:

www.jested.liberec.cz
www.tjbizuterie.czInne
Inne

Jested

Tu wszystko aż pachnie nowością. Zupelnie od podstaw wybudowana stacja narciarska proponuje: koljkę kabinową, dwie kolejki krzesełkowe i pięć wyciągów. System ten obsługuje 13 kilometrów tras zjazdowych. Zobacz mapkę

Na miejscu restauracje, bary bistro, wypożyczalnie sprzętu, serwisy, szkółki narciarskie. Do miejscowści jeździ skibus. Parkingi pomieszczą aż sześćset samochodów.

Reklama

Informacja i rezerwacja

tel. 0042 0 737 222 456
www.skijested.cz


Severak

To dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Na terenie ośrodka jest mnóstwo wyciągów przystosowanych stopniem trudności dla najmłodszych i początkujących narciarzy. Z myślą o nich zamontowano tu specjalny dywanowy wyciąg.

Dwa trudniejsze stoki są sztucznie naśnieżane, a jeszcze inny ma sztuczne oświetlenie. Zadowoleni powinni być też snowboardziści, którzy mają do dyspozycji snowpark. Ważne - wygodny parking znajduje się tuż przy dolnej stacji wyciągów, a jego cena jest wliczona w cenę karnetu w ośrodku.

Informacja o trasach i wyciągach
tel. 0042 0 604 516 733

Josefuv Dul

W skład tego ośrodka wchodzą trzy stacje narciarskie. Pierwsza z nich - Pod Prehradou - to trzy wyciągi z trasami oświetlonymi wieczorem, restauracją i wypożyczalnią nart. Druga - Jatka - to jeden wyciąg na sztucznie oświetlonym stoku. I wreszcie stacja Bukovka z dwoma wyciągami, oświetleniem i szkółką narciarską.W Josefuvowym Dule śnieg trzyma się przez sto dni w roku - sprawia to panujący tu wyjątkowy mikroklimat. W miejscowości są bary, restauracje i prawie dwa tysiące miejsc noclegowych.

Informacja turystyczna

Dolni Maxov 218
Josefuv Dul, 468 44
tel. 0042 0 483 381 110
fax 0042 0 483 381 096
mail: info@josefuvdul.cz
www.josefuvdul.cz