Jak poinformował Mariusz Pszczółkowski z Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, która wraz z miejscowym magistratem jest organizatorem imprezy, święto kurortu rozpocznie się w sobotę, a zakończy we wtorek.

Reklama

Imprezę zainauguruje Parada Fantazji, która przejdzie Monciakiem - jak popularnie nazywana jest sopocka ulica Bohaterów Monte Cassino, w sobotę wczesnym popołudniem. Pochód, który przemaszeruje spod klubu SPATiF pod kościół św. Jerzego, prowadzić będą przebierańcy, w wśród nich m.in. Neptun, Syreny, Morskie Diwy i Ryby Piły. Maszerującym przygrywać będzie m.in. zespół Ikenga Drummers.

W sobotę wieczorem na Monciaku odbędzie się nietypowy wernisaż. Otwarta zostanie czterodniowa wystawa pt. "Witryny sztuki". W jej ramach w oknach wystawowych sklepów czy lokali gastronomicznych położonych przy najbardziej znanej ulicy Sopotu, prezentowane będą prace lokalnych artystów.

Na święto Monciaka złożą się też różnorodne koncerty. W sobotę na plenerowej scenie muzycznej na molo wystąpią młodzi wykonawcy, w tym zespoły Trio Zagan Acustic, Sikora Proniuk Duo, The Moongang czy Boogie Town. W poniedziałek w tym samym miejscu zagrają: Icy Hot, Trupa Trupa oraz Dick4Dick. Gwiazdą wieczoru będzie John Porter.

W niedzielę wieczorem z okazji beatyfikacji Jana Pawła II na placu przed kościołem Św. Jerzego zabrzmi orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego w koncercie "Nie ma miłości bez Solidarności". Z kolei we wtorek 3 maja Sopocki Chór Festiwalowy Mundus Cantat wykona wyjątkowe aranżacje polskich pieśni patriotycznych.

Niemal każdego dnia turyści i mieszkańcy Trójmiasta będą mogli obejrzeć kilka spektakli prezentowanych zarówno na Monciaku, jak i w Teatrze na Plaży. Wśród przedstawień znajdą się zarówno te przygotowane przez Sopocką Scena Off de Bicz, jak i zespoły spoza Trójmiasta.

W poniedziałek na sopockiej plaży odbędzie się także Festiwal Latawca.