Do Walciańskiej Doliny jest bardzo blisko ze słowackiego miasta Martin. Ośrodek znajduje się w górskim paśmie Mała Fatra. Jest wprost idealnie skrojony dla rodzin z dziećmi. Jest sporo tras przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

Reklama

W sumie do dyspozycji w Walciańskiej Dolinie jest nowoczesna kolejka krzesełkowa oraz pięć wyciągów orczykowych. Długość tras zjazdowych - pięć kilometrów - może nie poraża, ale jest zupełnie wystarczająca, by się nie nudzić. Nartostrady są utrzymywane przez ratraki, są dośnieżane i mają sztuczne oświetlenie. Zobacz mapę

Traktów wytyczonych dla biegaczy na nartach jest ponad 13 kilometrów. Nie będą zawiedzeni też snowboardziści. Dla nich są tu też specjalnie przygotowane miejsca.

Na miejscu są też szkółki narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu, serwisy narciarskie, sklepy i restauracje. Dla amatorów łyżew - lodowisko.

Walciańska Dolina jest połączona z siecią turystycznych szlaków przepięknego Ogrodu Turczańskiego, w Dolinie Turczańskiej, co stanowi dodatkową atrakcję ośrodka.

Informacja turystyczna

SNOWLAND – Walciańska dolina
038 35 Valca
tel. 0421 43 43 04 370
fax: 0421 43 43 04 371
mail snowland@snowland.sk
www.snowland.sk