Prezes zarządu Radosław Włoszek poinformował w mediach społecznościowych, że na podkrakowskim lotnisku w Balicach zainstalowanych zostanie 10 sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki.

Reklama

"Kontrola bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych etapów w ścieżce pasażera, gwarantuje bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników podczas całej podróży!" -czytamy w mediach społecznościowych Krakow Airport.

Lotnisko Balice: Ułatwienia z bagażem

"Zależy nam - idąc za przykładem innych lotnisk na świecie - na usprawnieniu kontroli i poprawieniu jakość obsługi naszych klientów! Z doświadczenia wiemy, że tomografy świetnie sprawdzają się podczas pracy z bagażem rejestrowanym" - napisał Włoszek.

Reklama

Kraków Airport jest pierwszym i jak dotąd jedynym lotniskiem regionalnym w Polsce, które obsłużyło ponad 9 mln. pasażerów.

Rekordowy wynik Balic

Lotnisko Kraków Airport obsłużyło w marcu br. ponad 790,4 tys. podróżnych, czyli o 15 proc. więcej w porównaniu z marcem zeszłego roku.

Od początku tego roku z usług lotniska skorzystało blisko 2,2 mln pasażerów.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym.

W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych. W tym roku planuje przekroczyć poziom 10 mln osób.