Warto zajrzeć do Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu na wystawa fotografii Małgorzaty Niemen. Są to dwa cykle: "Oj, dzieje się dzieje" i "Czesław Niemen w obiektywie żony". Wystawa będzie czynna do 15 lipca 2013r. "Mniej znany i całkiem nieznany. Nie festiwalowy, choć mamy właśnie święto polskiej piosenki. To moja mała podróż wstecz" - mówi o wystawie zdjęć Czesława Niemena żona i autorka zdjęć.
http://muzeum.opole.pl/?post_type=wystawy&p=2691

Reklama

5 lipca Filharmonia Opolska zaprasza na koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys z Boguszyc-Źlinic oraz Orkiestry Dętej Bl-O-W z Wigbertschule Hünfeld (Niemcy). W programie muzyka popularna, rozrywkowa, filmowa i jazzowa. Wstęp wolny a bezpłatne zaproszenia można odebrać w kasie FO w dniu koncertu od godz. 16:00. Orkiestra Dęta Bl-O-W skupia muzyków w wieku od 12-19 lat. Dyrygentem orkiestry jest Martin Genßler. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys to zespół muzyczny zrzeszający młodych ludzi w wieku od 10 do 20 lat. Według pomysłodawców, młody wiek członków zespołu określa indywidualny, pełen energii i zaangażowania sposób tworzenia muzyki. W nawiązaniu do młodzieżowej energii, zespół nazwano Kaprys - tak jak w terminologii muzycznej nazywa się popisowy utwór muzyczny.
http://filharmonia.opole.pl/index.php/koncerty/icalrepeat.detail/2013/07/05/282/8%7C12%7C20%7C21%7C22%7C41%7C47/niech-zyje-muzyka-es-lebe-die-musik

5-7 lipca to Lato Kwiatów w Otmuchowie. Co roku na początku lipca przez miasto przewija się ok. 100 tysięcy osób. Na otmuchowskim zamku odbywają się wtedy wystawy kwiatów ciętych, w plenerze, na terenach przyzamkowych prezentowane są drzewa i krzewy ozdobne, akcesoria ogrodnicze i sprzęt. Imprezie towarzyszą liczne wystawy kamieni szlachetnych, ceramiki, biżuterii, minerałów, a nawet mebli wiklinowych i kowalstwa artystycznego. Do tego biesiady, koncerty zespołów lokalnych i gwiazd popularnych w całej Polsce.
http://www.visitopolskie.pl/pl/news/read/id,658.html

5-7 lipca to święto tańca w Brzegu podczas VI Festiwalu Tanga Argentyńskiego - "Magia Tanga". Wszyscy chętni będą mogli za darmo spróbować swoich sił w milondze lub nawet zapisać się na warsztaty tanga, które będą prowadzone przez specjalnych gości – parę wspaniałych tancerzy z Krakowa – Katarzynę Czech i Tymoteusza Ley. W czasie trwania festiwalu zagrają też Perfume de Mujer oraz Ariel Ramirez Tango. Jak co roku odbędą się dwie "duże milongi", które muzycznie poprowadzi Dj z Warszawy, Marcelo Almiron.
http://panorama.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5791:vi-festiwal-tanga-argentyskiego-qmagia-tangaq&catid=1:z-ostatnich-dni

13 lipca wielbiciele dwóch żywiołów: ognia i wody przybędą jak zwykle nad jezioro Nyskie w Skorochowie. To IV już "Festiwal Ognia i Wody". Jak zwykle będzie można zobaczyć pokazy wodne na skuterach i łodziach motorowych oraz przede wszystkim pokazy fajerwerków, które rozświetlają całe niebo. W 2011 roku, podczas II edycji festiwalu użyto aż kilku tysięcy ładunków wybuchowych i 2 tony prochu! Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Saragossa Band", a w supporcie wystąpią: zespół "Na Fali" oraz "Orfeusz".
http://www.visitopolskie.pl/pl/news/read/id,664.html

Reklama

A może III Letnie Warsztaty z Językiem Chińskim? Zajęcia proponuje Centrum Współpracy Polska - Chiny "Instytut Konfucjusza" na Politechnice Opolskiej. W ubiegłym roku 5-dniowe warsztaty odbywały się z Zakopanem.
http://www.instytutkonfucjusza.pl/

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju zaprasza na lipcowe Warsztaty Rzeźby w Drewnie. Projekt ma na celu powrót do kultywowania tradycji zawodów i rzemiosła - użytkowa rzeźba w drewnie.
http://www.gminapokoj.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_pokoj&lad=a&id_dzi=9&id_dok=1140&id_men=59&powrot=1&slowo_szuk=&gdzie_szuk=&id_men_szuk=0

A może coś dla ducha? 15 lipca rozpoczynają się Spotkania Młodych w Wołczynie. Organizatorzy, Bracia Mniejsi Kapucyni zapewniają, że miejsca starczy dla każdego. Spotkanie promuje wartości chrześcijańskie. Podczas Spotkania będą obecni kapłani diecezjalni i zakonni.
http://wolczyn.kapucyni.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1