Plebiscyt jest wakacyjną akcją prowadzoną od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl.

Reklama

Przez całe wakacje internauci po zalogowaniu się na stronie http://rzeszow.naszemiasto.pl/serwisy/podkarpackie_perly_2011/ mogą głosować na dziesięć Pereł w Koronie w kategorii "zabytki architektury drewnianej", a także oddać swój głos w kategoriach: "miejscowość/gmina z pomysłem na turystykę", "największe wydarzenie" oraz "atrakcja turystyczna regionu".

W kategorii "zabytki architektury drewnianej" laureatów będzie dziesięciu, w każdej z trzech pozostałych kategorii będzie tylko jeden zwycięzca.

Głosować można także za pomocą sms-ów, pod numer podany na stronie internetowej.

Wśród kandydatów do miana pereł w kategorii "atrakcja turystyczna" pretendują m.in.: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Podziemna Trasa Turystyczna "Rzeszowskie Piwnice" i Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. O zwycięstwo w kategorii "wydarzenie sezonu" walczą V Targi Żywności Tradycyjnej "Festiwal Podkarpackich Smaków" w Górnie, natomiast m.in. Rzeszów i Stalowa Wola walczą o laur pierwszeństwa w kategorii "miejscowość/gmina z pomysłem na turystykę".

Reklama

Internauci, którzy na stronach plebiscytowych zostawią oprócz głosów także opinie i komentarze, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Patronami akcji "Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011" są: Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia Pro Carpathia, Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków i Polska Organizacja Turystyczna.