Połączenia między Krakowem a Wenecją będzie obsługiwać linia Volotea. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu.

Reklama

Jak ocenił prezes Kraków Airport Jan Pamuła, Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem.

Ten rok zapowiada się znakomicie - to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych - podkreślił Pamuła.

Wenecja będzie siódmym włoskim miastem, do którego będzie można od wiosny bezpośrednio dolecieć z Krakowa. Pozostałe to: Mediolan, Rzym, Piza, Trapani, Bolonia i Cagliari, dokąd lata irlandzki tani przewoźnik Ryanair.

Volotea to nowa, niskokosztowa linia lotnicza, która koncentruje swoją działalność na trasach między europejskimi miastami średniej wielkości. Jej siedzibą jest Barcelona, a pierwszą bazą operacyjną lotnisko Marco Polo w Wenecji, gdzie będą bazować początkowo trzy Boeingi 717 (po 125 miejsc).

Reklama

Kraków Airport jest drugim co do wielkości - po warszawskim lotnisku - portem w Polsce. W tym sezonie zimowym lotnisko oferuje regularne połączenia do 36 portów w 14 krajach, które wykonuje 13 linii lotniczych - osiem tradycyjnych oraz pięć niskokosztowych.

W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. Na ten rok władze portu zakładają 10-proc. wzrost liczby odprawionych podróżnych.