Zdjęcia kręcone między innymi w Mazurskim Parku Krajobrazowym w Krutyni. Jak powiedział PAP strażnik i przewodnik Mazurskiego Parku Maciej Głąbiński, dziennikarze z Japonii byli pod urokiem dzikich i niedostępnych mazurskich terenów.

Reklama

Byli na uroczyskach leśnych, na mało odwiedzanych przez turystów obszarach w pobliżu rzeki Krutyni, zachwycali się nieskażoną przez działalność człowieka przyrodą - podkreślił. Dodał, że ekipa z Japonii filmowała także spływy kajakowe jedną z najpiękniejszych mazurskich rzek - Krutynią.

Goście z Japonii widzieli dziko żyjące zwierzęta, takie jak sarny, jelenie, ptaki szponiaste - kanie, bieliki i myszołowy. Duże wrażenie zrobiła na nich liczna populacja bocianów białych występująca na Mazurach.

Japończycy mają filmować Mazury z lądu, wody i z powietrza.

Anna Wasilewska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego odpowiedzialna za turystykę i promocję podkreśliła, że Mazury są wyjątkowe nie tylko na tle Polski, ale całej Europy.

Reklama

Zainteresowanie japońskiej telewizji potwierdza sukces kampanii "Mazury Cud Natury" i jest to bardzo miłe wyróżnienie regionu. Mam nadzieję, że zainteresowanie Mazurami, ale także Warmią, będzie wciąż rosło, bo turystyka jest jednym z priorytetów strategii rozwoju regionu - oceniła.

W plebiscycie fundacji New7Wonders Wielkie Jeziora Mazurskie zostały uznane za jedno z 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi.