Miasto z historią

Spędzając niezapomniany weekend w stolicy Polski, koniecznie trzeba skorzystać z najbardziej znanych warszawskich atrakcji turystycznych.

Reklama

Obowiązkowym punktem na mapie miasta jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które w 2016 r. zostało wyróżnione prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016. Muzeum prezentuje 1000 lat dziejów polskich Żydów, a zarazem stanowi miejsce spotkań i dialogu dla wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską.

Odwiedzając Warszawę nie można zapomnieć o spacerze po Starym Mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako przykład niemal kompletnej rekonstrukcji.

Dodatkowo, warto skorzystać ze słonecznej pogody i wziąć udział w coniedzielnym koncercie Chopinowskim, odbywającym się w Łazienkach Królewskich, czyli XVIII-wiecznym zespole pałacowo-ogrodowym, rozsławionym przez obiady czwartkowe u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Reklama

Szlakiem kulinarnych doznań

Weekendowy wypoczynek w Warszawie nie może się odbyć bez odwiedzenia jej najlepszych kulinarnych zakątków.

Restauracja Signature
W ścisłym centrum stolicy można znaleźć ulicę Poznańską obfitującą w smaki z różnych stron świata. Wybierając się na lunch, warto spróbować koszernej kuchni w Tel Aviv Food & Wine, wstąpić na owoce morza do polskiej restauracji Delizia bądź delektować się kuchnią Fusion w stylowych wnętrzach restauracji Signature.


Restauracja Ćma
Dla miłośników otwartych przestrzeni idealnym rozwiązaniem będzie kolacja w odnowionej hali targowej Koszyki. W tym zabytkowym budynku można odnaleźć zarówno polskie przysmaki w restauracji Ćma jak i hiszpańskie tapasy w Sobremesa Tapas Bar czy meksykańskie burrito w Gringo Bar.


Restauracja Bułka Przez Bibułkę
Perfekcyjne dopełnienie kulinarnej przygody będzie stanowiło śniadanie w uwielbianym przez Warszawiaków Aioli Cantine lub brunch w przytulnym wnętrzu restauracji Bułkę Przez Bibułkę.

Reklama

Nocne życie Warszawy

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia, proponujemy odwiedzić jedno z modnych miejsc na imprezowej mapie stolicy.

Restauracja Charlotte
Nie sposób odbyć weekendowego wyjazdu do stolicy Mazowsza bez wizyty na tętniącym życiem Placu Zbawiciela. Tutejsze bary każdego wieczora przyciągają tłumy. Modni Warszawiacy relaksują się przy francuskim winie w Charlotte czy różnych gatunkach piwa w Planie B.


Bar Kita Koguta
Wielbiciele oryginalnych drinków powinni udać się do baru Kita Koguta, w którym serwuje się niestandardowe połączenia najlepszych alkoholi. Alternatywę mogą stanowić modne w Warszawie bary w stylu Speakeasy. Fani wykwintnych koktajli i klimatycznych barów polubią Weles Bar, 6 coctails lub Charlie.