• Sylwester w Tatrach
  Pierwszy śnieg w górach plus zapowiedź zimy stulecia i od razu widać sezonowy ruch w portalach rezerwacyjnych. A że synoptycy zapowiadają dobre warunki narciarskie dopiero na grudzień, lawinowo rośnie liczba rezerwacji na sylwestra – wynika z analizy platformy Noclegi.pl. Rosną i ceny. Już teraz za noc w Zakopanem w okresie noworocznym zapłacić trzeba średnio 134 złote za osobę.
 • Ustka
  188
  112
  Przed nami kilka dni wolnych. To świetny moment, żeby przedstawić 10 najpiękniejszych plaż w Polsce. Sprawdź, gdzie znaleźć idealne miejsce na odpoczynek nad polskim morzem.
 • Ogród k. zamku w Pieskowej Skale
  "Drugi Wawel", oryginalne renesansowe organy i największe podziemne pomieszczenie w Europie - w okolicach Krakowa nie brakuje miejsc na ciekawy, jednodniowy wypad. Gdzie ich szukać?
 • Warszawa. Widok na PKiN
  11
  Najdłuższy budynek Europy, największa drewniana budowla w Polsce, największa kolekcja róż w kraju – w okolicach Warszawy nie brakuje miejsc na ciekawy, jednodniowy wypad. Gdzie ich szukać? Jakie atrakcje proponują? Gdzie jeszcze warto się wybrać?
 • Centrum Warszawy. Pałac Kultury i Nauki w tle
  5
  1
  Największe w Polsce muzeum starych samochodów, jedyne w Europie Muzeum Gwizdka, a do tego skansen militarny, kolej wąskotorowa i gotyckie zamki – sposobów na spędzanie wolnego czasu pod Warszawą nie brakuje.
 • Hotel
  Na jakie posiłki można liczyć w zagranicznym hotelu, a także co zrobić, gdy ośrodek nie wywiąże się z oferty - odpowiedzi na takie pytania można uzyskać w poradniku na stronie Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Porady na czas urlopu publikuje UOKiK po raz 10.
 • Łóżko sypialnia materac poduszki
  Za oknem zrobiło się gorąco, wszyscy odliczają do rozpoczęcia wakacji. A jak wiadomo, wakacje to czas na długo wyczekiwany odpoczynek w górach, na Mazurach albo nad morzem. Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, gdy po zarezerwowaniu noclegu w pięknym miejscu i świetnej lokalizacji, po opłaceniu wypoczynku i zaplanowaniu całego urlopu, okazuje się, że wybrany obiekt po prostu nie istnieje.
 • Obóz
  1
  Wakacyjne kolonie i obozy to niezapomniane przeżycia dla każdego uczestnika. Dzieci i młodzież rozwijają na nich swoje pasje i zainteresowania pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Jaki jednak jest odpowiedni wiek naszych pociech, aby mogły one w bezpieczny sposób w pełni doświadczyć takiego wyjazdu?
 • Wyjazd na wakacje
  3
  Marzysz o wakacjach z dala od tłumu turystów? Szukasz miejsc, w których poczujesz błogi spokój i oderwiesz się od codzienności? Travelist przekonuje, że Polska to idealna lokalizacja na beztroski urlop. Jak wynika z danych serwisu, Polacy coraz chętniej wybierają zaciszne miejscowości zgodne z trendem slow travel. Portal przedstawia listę ukrytych perełek na turystycznej mapie kraju, które zdobywają coraz większe zainteresowanie wyjeżdżających.
 • Apteczka samochodowa
  2
  Przed wyjazdem na wakacje warto zadbać o odpowiednie wyposażenie podręcznej apteczki. Jest niewielka, ale może uratować życie – podkreślają lekarze. Zapakujmy leki przeciwgorączkowe, preparaty odkażające, plastry, elastyczne bandaże i jednorazowe rękawiczki – radzą.
 • Rowerzyści na ścieżce
  2
  Co spakować na rowerowe wakacje, aby wypad był przyjemny i bezpieczny? Bez lampy przedniej i tylnej z wysokiej półki ani rusz. Trzeba znaleźć sprzęt, który równie dobrze sprawdzi się w polskim lesie i… boliwijskiej pustyni solnej.
 • Namiot
  1
  1
  Bartek Jędrzejak spotkał się z doświadczoną himalaistką Miłką Raulin która doradziła, na co warto zwracać uwagę przy zakupie namiotu. Jaki model wybrać, by był łatwy w rozkładaniu? Czym różni się namiot turystyczny od rodzinnego?