Mówi się, że jeśli nie można czegoś kupić w Londynie, to prawdopodobnie w ogóle nie istnieje. Dlatego właśnie stolica Wielkiej Brytanii przyciąga każdego roku tłumy turystów na zakupowe szaleństwo. Jedno z biur podróży postanowiło odpowiedzieć na to zapotrzebowanie i proponuje sześciodniowy wypad na buszowanie po londyńskich sklepach.

Reklama

W programie wycieczki znajduje się między innymi zwiedzanie ekskluzywnej dzielnicy Knightsbrigde i Brompton Road, przy której mieści się słynny dom towarowy Harrods. Ponadto, przewidziano przejazd do Bicester - znanej wioski zakupowej, gdzie po znacznie obniżonych cenach można kupić towary znanych kreatorów mody. Bicester Village jest liderem wśród europejskich outletów, rocznie odwiedza go ponad 3 mln klientów z całego świata.

Wycieczkę uprzyjemni także spacer po Portobello Market - największym targu staroci (choć nie tylko) w Londynie. Nie zapomniano także o słynnej Oxford Street - najbardziej ruchliwej ulicy handlowej w Europie, przy której znajduje się ponad 300 sklepów. Oprócz atrakcji handlowych, program obejmuje zwiedzanie wszystkich lokalnych "must see", czyli Parlamentu, Big Bena, Westminster Abeby, słynnej alei Whitehall, Trafalgar Square z Kolumną Nelsona i Tower Bridge.

Ostatniego dnia uczestników wycieczki czeka też rejs statkiem po Tamizie do Tower of London, budowli będącej w ciągu swej długiej historii rezydencją królewską, zbrojownią, więzieniem, miejscem straceń, mennicą, a obecnie miejscem przechowywania klejnotów królewskich.