Słońce, plaża i czysta woda, w której można kąpać się do woli – oto sprawdzona recepta na udane wakacje z dziećmi Nie trzeba długo się zastanawiać nad tym, gdzie można znaleźć te wszystkie rzeczy. Każdy wie, że Costa del Sol świetnie sprawdza się jako miejsce wypoczynku dla całej rodziny.

Reklama
Atrakcje Słonecznego Wybrzeża
Costa del Sol to przede wszystkim idealne warunki pogodowe dla miłośników plażowania. Tu słońce grzeje przez 300 dni w roku. Czysta woda i piaszczyste plaże są tu okupowane zarówno przez plażowiczów, jak i miłośników sportów wodnych. Można tu skorzystać z takich atrakcji, jak nurkowanie czy rejsy jachtem. Dla tych, którzy wolą uprawiać sport na lądzie, przygotowano w okolicy wiele pól golfowych i kortów tenisowych. Na najmłodszych czeka zaś i zoo, i park rozrywki, w którym można spędzić czas na beztroskiej zabawie.
Costa del Sol to również piękna okolica. Tu hiszpańska Andaluzja ukazuje swe najpiękniejsze oblicze, pełne nie tylko plaż, ale i atrakcyjnych miejscowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Malaga oraz miasto Nerja. Atrakcją tej drugiej miejscowości są wspaniałe jaskinie Cueva de Nerja znane z prehistorycznych malowideł oraz bogatej szaty naciekowej. Ich wnętrze służy również jako podziemny amfiteatr, w którym organizowane są koncerty dla miłośników muzyki poważnej. W tym otoczeniu klasyczne utworu nabierają wyjątkowej mocy.
W stolicy Słonecznego Wybrzeża
Stolicą Costa del Sol jest Malaga zaliczana do najpiękniejszych miast Andaluzji. Dawna, fenicka osada dzisiaj jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na Słonecznym Wybrzeżu. To miasto, w którym przyszedł na świat Picasso, zaś jego muzeum jest jedną z największych atrakcji Malagi. W domu rodzinnym malarza można oglądać m.in. jego gabinet oraz liczne wystawy czasowe.
Tu, na południowym krańcu Hiszpanii, można podziwiać również wspaniałe zabytki architektury. Najważniejszym z nich jest forteca La Alcazaba, wzniesiona w XI stuleciu przez Maurów. W murach tej potężnej twierdzy mieści się obecnie muzeum archeologiczne, którego zbiory pozwalają lepiej poznać długą i skomplikowaną historię Andaluzji. Drugim ważnym zabytkiem w Maladze jest zamek Parador, słynący przede wszystkim z pięknych ogrodów.