Najstarszy przewodnik turystyczny? Ze starożytnej Grecji

| Aktualizacja:

"Wyżej, szybciej, dalej" - to motto zawsze przyspieszało rozwój cywilizacji. Już w czasach antycznych ludzie fascynowali się monumentalnymi budowlami i mieli swoje siedem cudów świata. Ich lista pełniła rolę pierwszego "przewodnika turystycznego".

wróć do artykułu
 • ~Marcelina
  (2013-01-31 20:19)
  Nie dziwię się, że piramidy w Gizie były już w starożytności cudem świata, bo są naprawdę zachwycające, miałam mozliwość zobaczenia ich na własne oczy będą na wycieczce objazdowej z alfa staru po Egipcie i bardzo się cieszę, że zachowały się do dzisiaj, szkoda, że tyle cudownych zabytków zostało zniszczonych, niestety większość z ręki człowieka.
 • ~Agnieszka
  (2013-01-31 20:45)
  Żaden przewodnik w wersji papierkowej nie jest moim zdaniem tak dobry jak po prostu przewodnik - człowiek. W wakacje byłam w Egipcie. Mieszkałam w Sharm, ale ogólnie zwiedzałam tak dużo jak tylko mogłam. Z alfa staru z którym byłam mieli po prostu genialnych przewodników. Wszystko mówili z głowy, często opowiadali różne ciekawostki o faraonach, o przyzwyczajeniach czy po prostu o zwykłych ludziach z Egiptu. Świetnie wspominam te wycieczki, z wielką chęcią jeszcze raz bym się na takie wakacje wybrała.
 • ~Olga
  (2013-02-08 12:58)
  podpisuje się pod opinią że papierowy przewodnik nie zastąpi żywego :-) byłam w zeszłym roku w turcji z alfa starem i mieliśmy Panią Kasię, która co chwile zabawiała nas różnymi ciekawostkami, mowila o wszystkim, o drogach, o pamiątkach, o historii... można zadawać pytania a książce nie... Pozdrawiam Panią Kasię :-)

Może zainteresować Cię też: