Afryka - niepowtarzalna

Reklama

Na wschód od południowych wybrzeży Afryki znajduje się kilkanaście wysp, które tworzą w sumie dwa departamenty zamorskie – Majottę i Reunion. Pierwszy z nich to fantastyczne lasy tropikalne, inne niż w Afryce i skaliste, zapierające dech w piersiach wybrzeże. Jest to miejsce, w którym łączy się wiele kultur: większość ludzi posługuje się suahili i francuskim, a dominującą religią jest islam. Do tego zobaczycie tu wiele niespotykanych nigdzie indziej wciąż żywych tradycji. Reunion ma za to fantastyczne plaże i bardziej uładzoną kreolsko-francuską kulturę. Co nie znaczy, że można tu się nudzić. To raj dla smakoszy i miłośników sportów. Wyspa pachnie mieszanką wanilii i egzotycznych owoców.

Klimat Oceanii

Wallis i Futuna, Polinezja Francuska, Nowa Kaledonia to wyjątkowo piękne wyspy, ale nie tak łatwo do nich dotrzeć. Podróż do Nowej Kaledonii zajmie nawet 4 dni, jeżeli podróżuje się po kosztach. Jeżeli nie oszczędzacie – 2 dni. Podobnie jest z pozostałymi wyspami. Dostajecie się jednak do raju. Może i kiedyś zsyłano tu przestępców, ale czy to kara – mieszkanie na złotej plaży w cieniu palm kokosowych z widokiem na turkusową lagunę? Wakacje w tych miejscach mają luksusowy standard. Nawet drewniane domki na palach wyposaża się w królewskie łoża, klimatyzację i mnóstwo udogodnień. To miejsce jak z marzeń.

Francja w tropikach

Reklama

A może Karaiby i Ameryka Południowa? Gwadelupa, Martynika i Gujana Francuska to miejsca, do których nie potrzebujecie paszportów. Poznacie tam nie tylko najprawdziwszy „żar tropików”, lecz także stację kosmiczną, dżungle pełne kolorowych papug i jaskinie piratów. Jeżeli mowa o piratach – to trzeba wspomnieć o wspaniałym rumie, zatopionych wrakach i dawnych fortach kawalerów maltańskich, który przez kilkadziesiąt lat próbowali nawracać miejscowych i bronić się przed korsarzami.

Reklama

Francja w Ameryce Północnej

Na wschód od Kanady i na południe od Nowej Fundlandii znajdują się małe-wielkie wyspy: Saint-Pierre i Miquelon. Małe, bo faktycznie powierzchnią nie grzeszą, i wielkie, bo nie raz były świadkami wielkiej historii. Malownicze, nieco senne wzgórza z kolorowymi domami z drewna dawniej były bazą wypadową pierwszych Europejczyków w tym regionie, nie zapomniano o nich w czasach walk o niepodległość Ameryki Północnej, rozkwit przeżywały w czasach prohibicji, by w czasie II wojny światowej stać się punktem zapalnym na osi Kanada-Vichy. Miejsce koniecznie do zobaczenia w trakcie wyprawy do Kanady.

Prawdziwe południe Francji

Są też takie miejsca, do których nie poleci się dla plaży. Francja posiada niezamieszkałe terytoria w okolicachbieguna południowego. W Port-aux-Français na stałe rezyduje od 40 do 120 naukowców. Docierają tam naprawdę nieliczni, ale doświadczenie jest warte wyprawy na Reunion i stamtąd statkiem z zaopatrzeniem na wyspę.

Loty do każdego miejsca na świecie

Najtańsze loty na Reunion i do innych wspólnot czy departamentów Francji znajdziecie oczywiście z Francji. Podzielcie więc swoją podróż na dwa etapy – tanie loty do Paryża i stamtąd na Reunion czy na Karaiby.