"Z racji dość obfitego deszczu warunki są trudne. Na szlakach pojawiło się błoto. Jest ślisko. Widoczność w wyższych partiach ograniczona jest do 100 m. Temperatury rano wynosiły od 6 stopni w górach do 11 w dolinach” – zakomunikowali w środę goprowcy ze stacji w Szczyrku.

Reklama

IMGW - PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegło przed intensywnymi opadami między innymi w Beskidach. Do czwartkowego rana spaść może do 50-60 mm deszczu. W środę mogą wystąpić burze. W ciągu ostatnich 24 godzin w Beskidach spadło około 20-30 mm deszczu, a w rejonie Bielska-Białej punktowo blisko 40 mm.

Zamknięty jest szlak żółty, tzw. Perć Akademików

W Beskidach do odwołania zamknięty jest pieszy szlak żółty, tzw. Perć Akademików, który służy tylko do podchodzenia na Babią Górę.

Reklama

Wybierając się w góry należy dobrze się przygotować. Trzeba mieć odpowiednią odzież, a przede wszystkim obuwie. Kijki ułatwiają utrzymanie równowagi. Turyści, którzy wybiorą się na wycieczkę, powinni mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek" i powerbank.

W razie wypadku można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

autor: Marek Szafrański