Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Wietnam w wielu smakach. 4 niezwykłe miejsca. PORADNIK

3 kwietnia 2015, 16:21
Wietnam to kraj o długiej i imponującej historii, a dzieje osadnictwa na tych terenach sięgają tysiącleci przed naszą erą. Przykładem tak starej miejscowości jest Hoi An. To starożytne miasto od wieków pełniło bardzo istotne dla kraju funkcje handlowe, chociaż w ostatnich latach ustąpiło pod tym względem miejsca innym ośrodkom. Można to podziwiać przepiękną architekturę, która na pierwszy rzut oka robi wrażenie zupełnie eklektycznej i imającej się jakichkolwiek podziałów sztuki. Warto jednak przejść się tutejszymi uliczkami, aby poczuć niesamowity klimat Hoi An i przekonać się, że ta wstępna impresja jest jak najbardziej myląca. Pochodzące z różnych epok zabudowania to wspaniały pomnik historii i świadectwo tego, jak rozwijało się miasto. W dodatku, w Hoi An będziecie mieli okazję zrobić zakupy w prawdziwych starożytnych sklepach i sprawdzić, czy wiele się w nich zmieniło od zamierzchłych czasów.
Wietnam to kraj o długiej i imponującej historii, a dzieje osadnictwa na tych terenach sięgają tysiącleci przed naszą erą. Przykładem tak starej miejscowości jest Hoi An. To starożytne miasto od wieków pełniło bardzo istotne dla kraju funkcje handlowe, chociaż w ostatnich latach ustąpiło pod tym względem miejsca innym ośrodkom. Można to podziwiać przepiękną architekturę, która na pierwszy rzut oka robi wrażenie zupełnie eklektycznej i imającej się jakichkolwiek podziałów sztuki. Warto jednak przejść się tutejszymi uliczkami, aby poczuć niesamowity klimat Hoi An i przekonać się, że ta wstępna impresja jest jak najbardziej myląca. Pochodzące z różnych epok zabudowania to wspaniały pomnik historii i świadectwo tego, jak rozwijało się miasto. W dodatku, w Hoi An będziecie mieli okazję zrobić zakupy w prawdziwych starożytnych sklepach i sprawdzić, czy wiele się w nich zmieniło od zamierzchłych czasów. / Shutterstock
Jeżeli poszukujecie pomysłu na wakacje, podczas których nie tylko odpoczniecie w ciepłym i pięknym miejscu, ale poznacie też nowe kultury i zobaczycie coś zupełnie niezwykłego, wspaniałym kierunkiem jest dla Was Wietnam.
Reklama
Reklama
Tematy:
co zobaczyć w Wietnamie Hoi An miasta w Wietnamie Phu Quoc Wietnam Ho Chi Minh atrakcje w Wietnamie Sapa

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama