Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

3 chorwackie wyspy w sam raz na wakacje. PRZEWODNIK

21 czerwca 2015, 08:52
Największa z wysp Chorwacji znana jest nie tylko z tego, że obcokrajowcom, nawet tym posługującym się językami słowiańskimi, trudno jest wymówić jej nazwę. Jej mieszkańcy szczycą się tym, że kultura Krk sięga w przeszłość znacznie dalej niż w przypadku kontynentalnej Chorwacji. Można się o tym przekonać już choćby podczas spaceru po głównym mieście wyspy, noszącym tę samą nazwę. Wąskie uliczki kryją zabytki starożytności, budowle wczesnochrześcijańskie, a przede wszystkim niezwykłą architekturę sakralną. Nawet ci, których ona nie interesuje, z pewnością będą pod wrażeniem. Z jednej strony można tu podziwiać niezwykłe średniowieczne świątynie, których styl w porównaniu z zachodnią Europą może wydawać się niemal orientalny, z drugiej zaś budowle takie jak Saint Donat - bardzo surowe i skromne, a mimo to mające w sobie coś eterycznego.
Największa z wysp Chorwacji znana jest nie tylko z tego, że obcokrajowcom, nawet tym posługującym się językami słowiańskimi, trudno jest wymówić jej nazwę. Jej mieszkańcy szczycą się tym, że kultura Krk sięga w przeszłość znacznie dalej niż w przypadku kontynentalnej Chorwacji. Można się o tym przekonać już choćby podczas spaceru po głównym mieście wyspy, noszącym tę samą nazwę. Wąskie uliczki kryją zabytki starożytności, budowle wczesnochrześcijańskie, a przede wszystkim niezwykłą architekturę sakralną. Nawet ci, których ona nie interesuje, z pewnością będą pod wrażeniem. Z jednej strony można tu podziwiać niezwykłe średniowieczne świątynie, których styl w porównaniu z zachodnią Europą może wydawać się niemal orientalny, z drugiej zaś budowle takie jak Saint Donat - bardzo surowe i skromne, a mimo to mające w sobie coś eterycznego. / Shutterstock
Jeżeli chcielibyście spędzić wakacje na południu Europy, z pewnością warte rozważenia są chorwackie wyspy. Chociaż i kontynentalna część państwa słynie ze swojej urody i wielu atrakcji, miejsca takie jak Krk czy Hvar pozwolą poznać znacznie bardziej autentyczne oblicze kraju. W dodatku, niezwykle różnorodne! Na krótką wycieczkę statkiem z chorwackiego wybrzeża lub na cały urlop - poniżej znajdziecie kilka wspaniałych wakacyjnych propozycji.
Reklama
Reklama
Tematy:
Susak Chorwacja Hvar Krk wyspy Chorwacji co zobaczyć w Chorwacji

Powiązane

Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama