Jedną z takich stron jest prowadzona przez serwis TripAdvisor witryna seatguru.com. Można na niej znaleźć wiele informacji o samolotach używanych przez różne linie lotnicze. Wystarczy wpisać w zamieszczoną na niej wyszukiwarkę numer lotu i wybrane przez siebie linie lotnicze, by na stronie pojawił się szczegółowy plan samolotu, którym będziemy lecieć z dokładnym opisem miejsc dla pasażerów.

Reklama

Dodatkowo, by ułatwić sprawę podróżnym korzystającym ze strony w zależności od komfortu podróży miejsca oznaczone są różnymi kolorami. I tak kolorem zielonym oznaczone są najlepsze miejsca, trochę gorsze - kolorem żółtym, a te najgorsze - czerwonym. Natomiast kolor biały oznacza standardowe miejsca, a szary miejsca blokowane.

Dodatkowo na planie zaznaczone są wszystkie części samolotu: ta, gdzie siedzi załoga, gdzie, obsługa pokładowa, toalety, wyjścia ewakuacyjne. Zatem, jest to idealna strona zarówno dla tych, którzy lubią dobrze przygotować się do lotu, jak i tych, którzy po prostu boją się latać.

Ale to nie wszystko. Wakacyjnym pasażerom samolotów z pomocą przyjdą również specjalne aplikacje mobilne. Jedną z nich jest przeznaczona na iPhony aplikacja "Jet". Z grubsza rzecz biorąc działa ona niemal na tych samych zasadach co seatguru i kosztuje zaledwie trzy dolary.

Inną również przydatną w trakcie wakacyjnych wojaży aplikacją jest Gogobot, czyli mobilna wersja strony o tej samej nazwie. Założeniem jej twórców było stworzenie serwisu, na którym ludzie lubiący podróże wymienialiby się przydatnymi w podróży informacjami. Znaleźć tam można najlepsze szlaki podróży, rekomendacje na temat ciekawych barów i restauracji, czy opcji noclegowych.

Reklama

Ta darmowa aplikacja przeznaczona na system operacyjny iOS umożliwia urlopowiczom interakcję ze społecznością serwisu internetowego Gogobot. Mogą oni zamieszczać na stronie pytania, zdjęcia i konkretne dane dotyczące poszczególnych miejsc oraz filtrować wyniki podróży poprzez możliwie najdokładniejsze wybieranie odpowiedniej grupy odbiorców. Dodatkowo, Gogobot wykorzystuje społeczne dane z Facebooka, Twittera i szuka miejsc lub rzeczy na podstawie doświadczeń ich użytkowników.

Aplikacja posiada też funkcje, takie jak tworzenie i udostępnianie w czasie rzeczywistym cyfrowych pocztówek, lokalizacja konkretnych wskazówek, dostęp do spersonalizowanych planów podróży i możliwość sprawdzania jakości miejsc w samolocie. Co więcej, wszystkie te informacje udostępniane są natychmiast.