Posiadający zaledwie trzy lata hotel uchodzi za jeden z najbardziej ekskluzywnych miejsc wypoczynku na Półwyspie Iberyjskim. Szczególnym uznaniem cieszy się wśród pasjonatów wina, z racji swojej lokalizacji w budynku należącym do właściciela trunków marki The Yatman.

Reklama

Obiekt uznany za najlepszy hotel-spa w Europie zwrócony jest w kierunku miasta Porto i z jego apartamentów roztacza się przepiękny widok na to północnoportugalskie miasto, a także na rzekę Douro. Jego goście mogą korzystać m.in. z salonu z widokiem panoramicznym na okolicę, dwóch basenów, sauny, a także sali gimnastycznej.

Poza luksusowymi wnętrzami tego pięciogwiazdkowego hotelu i wysokiej jakości ofertą gastronomiczną na szczególną uwagę zasługuje spa. Oferuje ono hotelowym gościom szeroką gamę unikalnych usług, m.in. masaż wodny wzbogacany ekstraktami winnymi, czy relaksującą kąpiel wewnątrz winnych beczek.

Władze hotelu The Yatman nie zostały zaskoczone decyzją jury tegorocznego konkursu World Spa & Wellness Awards, bowiem to najlepsze spa Europy było już wielokrotnie nagradzane w przeszłości.

The Yatman za swoją luksusową ofertę otrzymał już kilka nagród krajowych i międzynarodowych. Cieszymy się, że zaledwie trzy lata po inauguracji placówki została ona uhonorowana tytułem najlepszego hotelu-spa Europy. Nagroda bez wątpienia przyczyni się do popularyzacji aglomeracji Porto wśród zagranicznych turystów poszukujących ekskluzywnej oferty - powiedziała Adilia Oliveira, dyrektor działu spa w hotelu The Yatman.

Reklama

Najlepsze spa Europy nie należy do najtańszych placówek turystycznych. Za weekendowy pobyt w ramach dwudniowego programu z kuracją w spa zapłacić trzeba około 460 euro.