Do tej pory odwiedziło go ponad ćwierć miliarda gości, w tym setki tysięcy z Polski. Disneyland Resort Paris przyciąga, bo atrakcji w nim bez liku, a zdjęcie z Myszką Miki chce mieć każdy, bez względu na wiek. - Często to właśnie ten park rozrywki jest największym magnesem dla wybierających się do Paryża - mówi Joanna Woroniecka z FRU.pl, firmy oferującej rezerwacje biletów lotniczych i miejsc hotelowych. - To jeden z popularniejszych wyborów przy wyprawach typu city break - dodaje.

Reklama

A o turystów pod Paryżem się dba i to od momentu, kiedy tylko dotkną stopą francuskiej ziemi. - Z lotnisk Paryż-Orly oraz Paryż-CDG do Eurodisneylandu dojeżdżają bezpośrednie autobusy. Czas dojazdu to zaledwie godzina, zaś wcześniejszy lot to około 2,5 godziny. Nawet najbardziej roztrzepane osoby nie powinny się zgubić - zaznacza Piotr Brewczyński, podróżnik, autor bloga jedzbawsie.pl oraz inicjator spotkań podróżniczych w Warszawie.

Bilety wstępu można zakupić na miejscu (ale tego nie polecamy!). Warto skorzystać z jednego z wielu polskich serwisów oferujących e-bilety. Ceny dodatkowo są niższe niż w kasach biletowych i kosztują 250-280 zł od osoby za dzień pełen atrakcji.

Zmorą dla wielu bywają wszechobecne tłumy, a tych w Eurodisneylandzie nie brakuje. - Wielkie kolejki od samego rana mogą przerazić. Już przed godziną 9 stoi tłum chętnych, jednak dzięki wcześniej zakupionym biletom wchodzi się innym wejściem. Odstać zazwyczaj trzeba zaledwie 5 minut - mówi Piotr Brewczyński. A po przekroczeniu bram jest już tylko dzika euforia!

Eurodisneyland to w zasadzie dwa oddzielne parki - mniejszy Walt Disney Studios, który powinien bardziej przypaść starszym odbiorcom oraz park główny Disneyland. Co warto wybrać na początek?

W Eurodisneylandzie przebywamy cały dzień, a pogoda bywa kapryśna. W każdej chwili może zacząć padać! Dlatego jeśli jest słonecznie, to na początek koniecznie trzeba skorzystać z atrakcji na świeżym powietrzu, czyli wszelkich kolejek górskich (w szczególności polecam "Big Thunder Moutntain" oraz "Indiana Jones and the Temple of Peril", która w pewnym momencie jedzie do góry nogami). Przed ulewą można się schować w budynkach, których zwiedzanie zajmie nam trochę czasu, a w tym czasie ulewa nie przeszkodzi nam w przeżywaniu wspaniałych przygód - radzi Piotr Brewczyński.

Reklama

W oferowanych atrakcjach łatwo się pogubić, ale bez paniki. Na mapce rozdawanej przy wejściu zaznaczone są miejsca, które trzeba zobaczyć. I to jest rzeczywiście dobry punkt odniesienia dla tych, których Eurodisneyland może przytłoczyć. Główna Aleja to miejsce, gdzie codziennie odbywają się widowiskowe parady. Wokół ustawione są kolejne cztery krainy. Kraina Fantazji to niewątpliwie część parku stworzona z myślą o najmłodszych. Kraina Odkryć przypadnie do gustu fanom filmów i animacji spod znaku Disneya (fani "Gwiezdnych Wojen" czy też "Toy Story" powinni być w siódmym niebie). Kraina Dzikiego Zachodu to wiele atrakcji dla starszych – Dwór Duchów oraz kolejki górskie powinny przypaść do gustu miłośnikom mocnych wrażeń. I wreszcie Kraina Przygód, a tam emocje rodem z "Piratów z Karaibów" oraz "Indiany Jonesa".

Jeśli zaś przerażą nas kolejki do poszczególnych rollercoasterów, to nie przejmujmy się. Na miejscu funkcjonuje "Fast Pass".

Dzięki temu wynalazkowi możemy sobie "zarezerwować" miejsce w kolejce. Wystarczy zeskanować kod z naszego biletu byśmy otrzymali kwitek na daną atrakcję o wyznaczonej godzinie. Dzięki temu możemy też sobie niejako rozplanować kolejność odwiedzanych punktów - opowiada Piotr Brewczyński.

Na miejscu jest wiele fast foodów i słodyczy dla naszych pociech, jednak warto wziąć ze sobą własny prowiant, gdyż przygoda w Eurodisneylandzie zajmuje cały dzień.

Na wycieczkę do Eurodisneylandu najlepiej się wybrać w ciągu tygodnia poza sezonem wakacyjnym. Inaczej bądźmy przygotowani na tłok, gdyż pamiętajmy, że świat fantazji rocznie odwiedza kilkanaście milionów gości.

Warto również zarezerwować z wyprzedzeniem loty do Paryża lądujące na lotnisku Paryż-Orly bądź Paryż CDG. Koszt przelotu w dwie strony dla rodziców i dziecka z Warszawy do lotniska CDG do stolicy naszego kraju w dniach 19-22 marca 2015 roku to 1046 zł. Idealny sposób na spędzenie weekendu obfitego w atrakcje. (dane za Fru.pl, 21 sierpnia 2014 roku)