Reklama
Reklama
Reklama

Iran, czyli wakacje pod prąd. Co zobaczyć? Gdzie pojechać? PORADNIK

9 grudnia 2014, 14:57 aktualizacja 27 listopada 2019, 11:46
Iran i planowanie podróży
Iran i planowanie podróży / Shutterstock
To nie jest miejsce dla leniwych plażowiczów; nie najlepsze, aby spędzić wakacje, beztrosko sącząc drinki - są przecież zakazane. Jeżeli jednak szukasz czegoś więcej niż rozrywki, odnajdziesz się w Iranie. Piękne, surowe krajobrazy pustyni, gór, słonych jezior kontrastują z cudownymi ogrodami zakładanymi na przekór słońcu i upałom. W tym miejscu zachowały się pamiątki po najstarszych cywilizacjach. Największym skarbem tej ziemi są jednak niezwykle gościnni i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy. Nieważne, z jak daleka pochodzi przybysz i jaką religię wyznaje, zostanie serdecznie ugoszczony na tej wydawałoby się nieprzyjaznej pustyni.
Reklama
Reklama
Tematy:
Persepolis atrakcje Iranu Isfahan Iran co zwiedzić w Iranie zabytki Iranu miasta w Iranie shiraz wyjazd Tabriz Chak Chak urlop
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • so_ski
  2017-03-25 18:35
  Z żalem czyta się taki tekst, jak pod zdjęciami. Iran, czy też wlasciwie Persji, nigdy nie należały do świata arabskiego. Skąd takie stwierdzenie? Chyba że autorka jest jedną z tych blondynek, które pytają: to właściwie jak się mówi Irak czy Iran? Nie jest też prawda by w Iranie targowa się o ceny. Są one wskazywane zazwyczaj przy towarach i nie podlegają negocjacji, chyba że w salonie z dywanami lub sztuką.
  0
  zgłoś
 • Karkses
  2014-12-30 17:47
  hahahah niesamowite. Autor jest jakimś totalnym ignorantem. Isfahan - idealne arabskie miasto? Czy on uważa że mieszkańcy Iranu to Arabowie? Muszę niestety go zasmucić. W Iranie głównie mieszkają Persowie a Arabów tam praktycznie nie ma.
  0
  zgłoś
 • Kazet31
  2014-12-12 18:58
  Przyjemnie się czyta , ale jak wierzyć Autorowi/rce, kiedy pisze, że Iran to świat arabski?
  Przecież, Iran zamieszkują głównie Persowie i Azerbejdżanie (ostatnich tam znacznie więcej niż w Rep Azerbejdżan).
  Pozdrawiam.
  0
  zgłoś
 • czytacz
  2014-12-09 17:08
  Oczywiście nikt (ani żydzi, ani chrześcijanie) nie przyznają się aby skorzystali z tez/prawd zaroastryzmu ale kto lubi sie przyznawać, że ściąga.
  0
  zgłoś
 • czytacz
  2014-12-09 17:02
  Zatem ludzie/państwo sa zupełnie inni niż kreują media, tak mi mówiono. Zatem jak zwykle. Pamiętacie "prasa kłamie" ?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama